Mūziķis Dons: 'Tikai stiprie mēdz raudāt'

Mūziķa Dona jaunais albums pie klausītājiem nokļūs tikai nākamā gada pirmajā pusē, taču tikmēr viņu pašu varēs ieraudzīt gan uz koncertuzveduma "Parīzes Dievmātes katedrāle" skatuves, gan koncertā Kuldīgā, kur Dons sola gan kopā dziedamās dziesmas un emocijas, gan priekus un asaras. Par to, kā top jaunais albums, un par asarām, kas iedod brīvības sajūtu, mūziķis stāstīja "Delfi TV" raidījuma "Kultūrklubs" jaunākajā epizodē.

Radošajās nometnēs rudenī un ziemā Dons sarakstījis 40 dziesmas, kamēr kopumā plānots radīt vairāk nekā 50, tikmēr albumā iekļūs tikai aptuveni desmit no tām. "Mūza apmeklē tevi tad, kad tu strādā, kad gribi ar viņu draudzēties," par radošo procesu izteicās mūziķis.

Vienlaikus viņš gatavojas Kvazimodo lomai Zigmara Liepiņa operā. Dons raidījumā atzina, ka uzstāšanās kopā ar talantīgiem operas mūziķiem uzliek lielu spiedienu: "Esmu ļoti uztraucies un man gribas izdarīt visu pēc iespējas labāk. Tagad ikdienā ceļos un eju gulēt ar "Parīzes Dievmātes katedrāles" mūziku, visu to sajūtu iekšēji." Viņš atzina, ka nav trenēts aktieris, kas spēj lomu notēlot, tāpēc tajā ieiet tik dziļi, ka tā saplūst ar reālo dzīvi. "Varbūt tāpēc arī es priecājos, ka nebūs pietiekami daudz izrāžu, lai vienkārši nepazudinātu sevi tajā," piebilda mūziķis.

Runājot par emocijām, Dons atzina, ka koncertos uz skatuves viņam ir svarīgi tām ļauties: "Ja jāraud, tad es raudu. Nav variantu. Ja es sākšu turēt to iekšā, tad kaut kāds bloks izveidosies. Un tas iedod tādu brīvības sajūtu – tu esi tāds, kāds tu esi un tu nebaidies būt stiprs. Es kaut kur esmu dzirdējis, ka tikai stiprie mēdz raudāt. Vājie neraud. Es labāk pieturos pie tā," saka mūziķis un atgādina, ka klausītāju nevar apmānīt: "Ja feikosi, viņš to jutīs. Un es negribu būt tas, kas feiko emocijas."

Piedāvājam iepazīties ar raidījuma saturu:

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.