Šnē un Vanags par 'Rīgas festivāla' koncertiem – 'KultūrKlubā' pulksten 16

Ar koncertu Lielajā ģildē šodien tiek atklāts "Rīgas festivāls", kas ar dažādiem akadēmiskās un džeza mūzikas koncertiem turpināsies līdz pat Līgo svētku priekšvakaram. Pulksten 16 raidījumā "KultūrKlubs" Monika Cālīte ar diriģentu Normundu Šnē un Latvijas Radio bigbenda vadītāju Kārli Vanagu runā par viņu priekšnesumiem festivālā un citām radošajām aktualitātēm.

3. jūnijā Lielajā ģildē notiks godalgotā Valsts kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" 17. sezonas noslēguma koncerts. Diriģenta Normunda Šnē vadībā uzstāsies viens no savas paaudzes spilgtākajiem pianistiem Behzods Abduraimovs un kamerorķestris "Sinfonietta Rīga".

Savukārt 8. jūnijā VEF Kultūras pilī uzstāsies Latvijas Radio bigbends un amerikāņu džeza mūzikas zvaigzne Bobs Mincers - īstena saksofonspēles leģenda, izcils atskaņotājmākslinieks un meistarīgs komponists, kura veikumu vairākkārt atzinīgi novērtējuši arī prasīgie "Grammy" balvas eksperti. Boba Mincera vārds jau vairākas desmitgades saistās gan ar Losandželosas spilgto apvienību "Yellowjackets", gan Ķelnē bāzēto Rietumvācijas Radio bigbendu. Amerikāņu mūziķa iezīmīgais saksofonspēles tembrs un neizsīkstošā enerģija krāšņo neskaitāmus ieskaņojumus, vairākas viņa kompozīcijas uzskatāmas par džeza standartiem.

Latvijas Radio bigbends būs dzirdams arī 21. jūnijā Dzintaru koncertzālē "Rīgas Festivāla" noslēgumā, kur uz skatuves būs Maestro Raimonds Pauls, aktieris Andris Keišs un dziedātāja Paula Saija. Programmā būs Raimonda Paula oriģināldarbi un džeza mūzika.

"KultūrKlubs" ir "Delfi TV" raidījums, kura epizodes publicējam katru nedēļu piektdienās pulksten 16. Raidījumā Monika kopā ar Latvijas sabiedrībā iemīļotām kultūras personībām runā par interesanto un aktuālo kultūras, popkultūras un izklaides pasaulē.

Raidījuma jaunākās epizodes ir pieejamas Apple un Spotify podkāstos!

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.