Parazītu oliņas ir visur. Vetārste skaidro, cik bieži jāattārpo dzīvnieks

Sadarbībā ar dzīvnieku aprūpes centru "PetCity"

Neviens zvēriņš nav pasargāts no parazītiem, piemēram, cērmēm. Attārpot ar speciāliem medikamentiem nepieciešams ne tikai sētmalē atrastus kaķēnus, bet arī suņus vai kaķus, kuri dzīvo mājās un šķietami nav tiešā saskarē ar ārpasauli. Cik bieži tas ir jādara? To dzīvnieku aprūpes centru "PetCity" un "Delfi Brand Studio" podkāsta "Mājas mīlulim" otrajā epizodē skaidro veterinārārste Solvita Buivide.

Dzīvniekus, kas ik dienas uzturas ārā, jāattārpo reizi trijos četros mēnešos. Šo profilaktiski nepieciešams piekopt tik bieži, jo dzīvnieks, kas uzturas āra vidē, ir saskarsmē ar parazītiem nemitīgi, jo to oliņas ir visur, skaidro veterinārārste. It īpaši vidē, kur ir saimnieku bezatbildīgi atstāti suņu izkārnījumi, vai pilsētās, kur klaiņo bezsaimnieku kaķi un suņi, kuri nav attārpoti un potenciāli pārnēsā parazītus.

Pamatojums tam, ka arī kaķi, kurš dodas ārā, nepieciešams attārpot reizi trīs četros mēnešos, ir fakts, ka šie mīluļi ir mednieki, kuri nelaiž garām iespēju sagūstīt kādu putniņu un peli, norāda Solvita Buivide. Piesardzība un regulāra attārpošana gan neizslēdz iespēju, ka dzīvnieks tāpat parazītus iegūs. Tādos gadījumos jākonsultējas ar veterinārārstu par regulāru attārpošanas shēmu, kuras biežums atkarīgs no izvēlētajiem medikamentiem. Tad attārpošana var būt pat reizi mēnesī.

Kā ir ar istabas mīluļiem, kurus ārā nelaiž? "Ja dzīvnieks (kaķis) dzīvo mājās, tad reizi pusgadā ir jāattārpo. Parazītus atnesam ar tiem pašiem apaviem. Invāzija varbūt nebūs tik stipra, bet jebkurā gadījumā reizi pusgadā," skaidrību vieš veterinārārste. Speciāliste arī norāda, ka mums visiem, arī cilvēkiem, ir parazīti, ne tikai dzīvniekiem, tāpēc profilakse ir nepieciešama. To, vai sunim vai kaķim ir parazītu saslimšana, nosaka, veicot fekāliju analīzes, taču tas jādara, vairākas dienas ievācot materiālu, kuru pēc tam nodod testēšanai laboratorijā.

Protams, ir arī citi simptomi, kas dod signālu, ka dzīvniekam ir parazīti: vemšana, šķidrāka vēdera izeja, asins piejaukums fekālijās. Pēdējā nosauktā pazīme ir viens no svarīgākajiem rādītājiem, ka dzīvnieku nepieciešams ar steigu attārpot, ja tas nav izdarīts pusgada vai ilgākā laikā.

Kas vēl profilaktiski jāveic, lai novērstu mājdzīvnieka veselības likstas? To uzzināsi, noskatoties visu "Mājas mīlulim" 2. epizodi! Sarunu vari noklausīties arī "Spotify" šeit.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.