Pirmo reizi ar suni uz izstādi. Kas jāzina saimniekam?

Sadarbībā ar dzīvnieku aprūpes centru "PetCity"

Katram saimniekam savs suņuks, protams, ir pats, pats skaistākais. Tomēr pašapziņu krietni paceļ arī tas, ja to novērtē arī citi. Viens no veidiem, kā gūt profesionālu novērtējumu savam šķirnes mīlulim, ir piedalīšanās suņu izstādēs. Ja uz šo pasākumu saimnieks ar suni dodas pirmo reizi – kas būtu jāzina? Par to vairāk dzīvnieku aprūpes centra "PetCity" un "Delfi Brand Studio" veidotajā podkāstā "Mājas mīlulim" stāsta sertificēta kinoloģe un izstāžu hendlere Valērija Šunkarova-Sai.

Dzīvnieku izstādes ir publiskie pasākumi, kuros regulāri pulcējas dažādu šķirņu suņi un kaķi, lai tiesneši katru dalībnieku novērtētu pēc izskata. Paši skaistākie jeb tie, kuri visvairāk atbilst standartam un izskatās pēc dzīvas bildītes, saņem titulu un kļūst par čempioniem, piemēram, Latvijas. Sertificēta kinoloģe pati ir basendži šķirnes suņu saimniece, un viņas kucīte Mārsija ir četrkārtēja Latvijas čempione. Jāsaka gan, ka uz izstādi nevar aiziet pilnīgi nesagatavojies.

"Es teiktu, ka galvenā būtu vēlēšanās to uzsākt. Noteikti jāatrod savs klubs, ciltsrakstos ir rakstīts, kur jāvēršas, jāiestājas klubā, jākļūst par suņu kluba biedru," pastāsta Valērija. Ja māc šaubas par to, vai suns tiešām derīgs dalībai izstādē, Valērija iesaka sazināties ar audzētāju, pie kura kucēns iegādāts. Audzētājs tad viesīs skaidrību, vai suņuks piemērots izstāžu karjerai, vai ir vairāk mājas mīlulis.

Vēl ar suņuku noteikti būtu jādodas arī uz suņu skolu, lai dzīvnieks būtu gatavs iziešanai izstādes ringā. Pārliecība par sevi un savu suni ir viena no panākumu atslēgām. Treneris palīdzēs apgūt pamata komandas, kā arī sniegs padomus, kā savaldīt suni, lai tas koncentrētos uz uzdevumu.

Saimniekam pirms dalības izstādes noteikti arī jāpadomā par mīluļa ārējo izskatu un jāaizved suns pie profesionāla grūmera. Grūmeris safrizēs suņuku atbilstoši šķirnes specifikai. Valērija pavisam noteikti iesaka to darīt garspalvaino šķirņu suņiem, lai tas sevi izstādē parādītu vislabākajā formā. Ja runājam par aksesuāriem, tad sunim būs vajadzīga arī izstāžu pavada, katrai šķirnai tā ir citādāka, bet skaidrību noteikti viesīs "PetCity" veikalu zinošie darbinieki.

Kā notiek vērtēšana izstādēs? Cik prasmīgi hendleris paslēpj suņuka trūkumus? To uzzināsi, klausoties visu "Mājas mīlulim" epizodi – audio formātā "Spotify" vai video formātā "Youtube"!

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.