Vai trusis un kāmis ir eksotiskie mājdzīvnieki? Saruna ar vetārstu
Foto: Shutterstock

Vai trusis un kāmis ir eksotiskie mājdzīvnieki? Saruna ar vetārstu

Sadarbībā ar dzīvnieku aprūpes centru "PetCity"

Eksotisko mājdzīvnieku kategorija ietver ļoti daudz dažādu sugu pārstāvju – daži tiešām eksotiski, daži ne tik ļoti, tomēr par klasiskiem mājas mīluļiem tos arī nenosaukt. Kuri mājdzīvnieki šādi klasificējami un kas jāzina par to aprūpi? To mājdzīvnieku aprūpes centru "PetCity" podkāsta "Mājas mīlulim" 1. epizodē centās noskaidrot vadītāja KATŌ, iztaujājot eksotisko dzīvnieku veterinārārsti Anželu Vasiļjevu.

Eksotiskie dzīvnieki ir tie, kurus nesastapt gluži katrās mājās, skaidro vetārste. Visbiežāk tie ir truši, dažādi grauzēji (kāmji, žurciņas), papagaiļi, rāpuļi un bruņurupuči, pat lielāki insekti, piemēram, zirnekļi. Eksotisko dzīvnieku tirdzniecību un turēšanu mājās regulē "Dzīvnieku aizsardzības likums" – tajā noteikts, kādas ir prasības, labturības nosacījumi un citas nianses. Piemēram, ikviena dzīvnieka saimniekam ir jāievēro, lai mīlulis neciestu sāpes, netiktu pakļauts slimībām, saņemtu pienācīgu uzturu un viņa dzīves apstākļi būtu droši.

Gadījumā, ja cilvēks ir izvēlējies ņemt mājdzīvnieku, kas nav suns vai kaķis, bet gan eksotisks rāpulis vai papagailis, jāsazinās ar Dabas aizsardzības pārvaldi, norāda Anžela. Speciālisti izstāstīs, kādus dzīvniekus drīkst turēt mājās, kas tiem nepieciešams, un vai iecerētā suga nav aizsargājama. Ar zooveikalos brīvi pieejamajiem eksotiskajiem dzīvniekiem gan šāds solis nav jāveic – veikalā noskatītu trusi, jūrascūciņu vai citu grauzēju iegādāties ir vieglāk.

Ja savās mājās ļoti vēlies eksotisko dzīvnieciņu, vetārste iesaka:

  • Vispirms apzināties, ka eksotiskie dzīvnieki ir neparasti – gan raksturā, gan uzvedībā, gan veselības problēmu niansēs. Nedrīkst prasīt no šiem dzīvniekiem būt kā kaķim vai sunim, trusis ir trusis, nevis kaķis.
  • Ņem vērā finansiālos aspektus – šo dzīvnieku ārstēšana ir dārgāka, nepieciešams atrast tiešām zinošu eksotisko dzīvnieku vetārstu. Ne katrā klīnikā var pieņemt šos dzīvnieciņus, jo ārstēšanā nepieciešamas specifiskas zināšanas par konkrētām sugām.
  • Eksotiskā dzīvnieka aprūpe prasa arī lielāku ieguldījumu no saimniekiem laika un pacietības ziņā.

Kādi ir bijuši neparastākie "PetCity" veterinārārstu pacienti, kas jāzina par eksotisko dzīvnieku veselību un kādas ir biežākās problēmas, ar ko saskaras šie zvēriņi? Uzzini, klausoties sarunu "Mājas mīlulim"!

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.