Video: Vai uz izstādi var doties ar suni bez ciltsrakstiem? Stāsta kinoloģe

Sadarbībā ar dzīvnieku aprūpes centru "PetCity"

Katram saimniekam savs sunītis vai kaķītis būs visskaistākais un mīļākais, par to šaubu nav. Tomēr nereti, īpaši šķirnes dzīvnieku īpašniekiem, kuri savus mīluļus iegādājušies no šķirnes klubam piederošas audzētavas, gribas parādīt plašākai publikai, cik skaists un izmanīgs tad ir viņu labradors, Devonas rekss, pūdelis vai citas šķirnes dzīvnieks. Kā īsti norisinās izstādes un ko tajās vērtē? Un kāpēc ir būtiski savu suni apmācīt trenera pavadībā? Par to vairāk uzzināsi dzīvnieku aprūpes centra "PetCity" un "Delfi Brand Studio" veidotajā podkāstā "Mājas mīlulim".

Trešajā epizodē ikviens, kurš vēl nekad nav piedalījies dzīvnieku izstādēs, gūs priekšstatu par to, kas tajās notiek. Šķirnes suņu un kaķu izstādes pēc savas būtības līdzinās skaistumkonkursiem, kuros profesionāli tiesneši, pārzinot katras šķirnes specifiku, spēj novērtēt, kurš dzīvnieciņš no vairākiem desmitiem un simtiem būs izcilākais no klātesošajiem. Viss neslēpjas gan zvēriņa ārējā izskatā vien, jo pirms dalības būtiski ir suņuku arī apmācīt, lai tas prastu uzvesties un fokusēties uzdevumam.

Kāpēc pirms dalības vērts ieskatīties mīluļa ciltsrakstos? Kā profesionālas apmācības pie trenera noder ne tikai dalībai izstādē, bet arī sadzīvē? To raidījuma vadītāja KATŌ noskaidros, iztaujājot "PetCity" suņu skolas treneri, sertificētu kinoloģi un hendleri Valēriju Šunkarovu-Sai. Valērijai ir milzīga izstāžu pieredze, jo tajās piedalās kopš brīža, kad viņa pati kļuva par basendži šķirnes kucēna saimnieci.

Klausies vairāk un uzzini par suņu izstādēm un trenēšanas nozīmīgumu "Mājas mīlulim" sarunā – "Youtube" video formātā vai "Spotify" audio formātā!

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.