Baltijas uzņēmumu akcijas apsteidz ASV gigantus, 'Nākotnes kapitāls' salīdzina portfeļus

Abi raidījuma vadītāji ir apņēmušies 10 gados, investējot 50 eiro mēnesī, sasniegt noteiktas summas – Kuzikovs mērķi izvirzīja pieticīgāku un grib sasniegt nepilnus 36 tūkstošus, kamēr Vilūns ir mazliet ambiciozāks un grib 42 tūkstošus 2032. gadā. Tad nu abi vadītāji ir izvēlējušies dažādus ceļus, kā to sasniegt.

Kā raidījuma sākumā stāsta Kuzikovs, kopumā oktobra beigas un novembris ir bijis diezgan labs periods “S&P 500” akcijām. “Inflācijas līmenis ASV lēnām kāpj,” saka investors, un, atbildot uz Vilūna jautājumu, kas, viņaprāt, notiks tālāk, Kuzikovs saka, ka kopumā būs redzami gan augšanas, gan krišanas īstermiņa periodi. “Fondi grib gadu pabeigt ar akcijām, kas labi performē,” viņš norāda, skaidrojot, ka, visticamāk, līdz decembra vidum vismaz varēs redzēt tā saukto “rally” efektu, kad akciju vērtība sāk straujāk augt.

Tomēr, visticamāk, ASV drīzumā beigs cīnīties ar inflāciju, taču būs jācīnās ar stagnāciju. Lai gan portfeļa kopējais ienesīgums vēl aizvien ir negatīvs, Kuzikovs norāda, ka viņa mēneša ienesīgums ir par 95 eiro lielāks nekā ieguldītā summa.

"Nākotnes kapitāls" trešajā raidījuma sezonā vadītāji runā ar investoriem, kuri dalās ar savu pieredzi, veiksmēm un neveiksmēm.

Savus jautājumus vai ierosinājumus sūtiet uz nakotneskapitals@delfi.lv.

Raidījuma "Nākotnes kapitāls" jaunākās epizodes ir pieejamas Apple un Spotify podkāstos!

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.