Kā nopelnīt naudu ar obligācijām, skaidro 'Nākotnes kapitāls'

Amatierim investoram, ja gribas paplašināt portfelī iekļautos instrumentus, bet nav pieejamas lielākas naudas summas, pirmais labais solis ir Latvijas valsts krājobligācijas. Savukārt, ja gribas spert soli tālāk, kā “Nākotnes kapitālā” skaidro “Signet Bank” eksperti Kristiāna Janvare un Edmunds Antufjevs, vajadzētu sakrāt vismaz tūkstoti, jo tad paveras krietni plašāka izvēle, nekā investējot mazāku summu.

Raidījuma vadītājs Konstantīns Kuzikovs šogad, viļoties tajā, kā viņa portfelī “uzvedas” biržās tirgotie fondi (ETF), nolēma to akcijas pārdot un sākt ieguldīt Latvijas valstī. Proti, viņš pērk Latvijas valsts krājobligācijas, kas šobrīd portfelim nodrošina vairāk nekā 4% ienesīgumu, tādējādi izbalansējot akciju vērtības kritumus.

Tomēr viņš grib spert soli tālāk un, iespējams, ieguldīt arī uzņēmumu emitētajās obligācijās, kas pārsvarā ir ienesīgākas par tām, ko piedāvā valsts, bet arī, protams, riskantākas. Tāpat arī to iegāde ir sarežģītāka.

“Obligācijas ir parāda vērtspapīrs,” saka “Signet Bank” investīciju eksperte Kristiāna Janvare, skaidrojot, ka, piemēram, uzņēmumi tās emitē, lai iegūtu papildu kapitālu, nevis aizņemoties no bankas, bet gan no dažādiem investoriem. Uzņēmums apsola, ka maksās noteiktu procentu likmi, ko sauc par kuponu. “Investors sagaida, ka ar noteiktu regularitāti saņems procentu maksājumu un beigās saņems pamatsummu atpakaļ,” saka eksperte.

Par to, kur un kādas obligācijas amatieriem vajadzētu pievērstu uzmanību, skatieties raidījumā!

"Nākotnes kapitāls" piektajā raidījuma sezonā vadītāji runā ar investoriem un Baltijas biržā strādājošiem uzņēmumiem, kuri dalās ar savu pieredzi, veiksmēm un neveiksmēm.

Savus jautājumus vai ierosinājumus sūtiet uz nakotneskapitals@delfi.lv.

Raidījuma "Nākotnes kapitāls" jaunākās epizodes ir pieejamas Apple un Spotify podkāstos!

Raidījums tapis sadarbībā ar "SEB Roboinvestoru"!

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.