Vai obligācijas ir labākās investīcijas? Skaidro 'Nākotnes kapitāls'

Akcijas plašākai publikai ir labāk zināmas, taču obligācijas, kas nu atgriežas modē, pēdējā laikā piedāvā pat labāku atdevi, nekā vidēji vēsturiskais akcionārs uz to varētu cerēt. Par to, kam iegādāties obligācijas un kāda ir paša investīciju stratēģija, otrdien “Nākotnes kapitālā” stāsta “Eleving Group” finanšu direktors Māris Kreics.

Obligācija ir ļoti vienkāršs vērtspapīrs, un pamatā tas ir aizdevums uzņēmumam (vai valstij) uz noteiktu laiku. Kad šis laiks beidzies, aizdevējam tiek atmaksāts aizdevums un arī solītie papildu procenti. Tas ir viens no veidiem, kā uzņēmumi var piesaistīt papildu līdzekļus, nezaudējot kontroli pār uzņēmuma daļām, kā tas notiek, kad tiek pārdotas akcijas.

“Nākotnes kapitālā” viesojās “Eleving Group” finanšu direktors Māris Kreics. Viņa pārstāvētais uzņēmums kopumā nesen ir emitējis obligācijas par 205 miljoniem eiro. “Mums pieredze obligāciju tirgū ir ļoti liela un ļoti sena,” saka Kreics, norādot, ka pirmo reizi obligācijas emitētas 2014. gadā. “Mēs esam emitējuši un atmaksājuši vairāk nekā trīssimt miljonus vērtas obligācijas,” saka Kreics.

Minētās obligācijas emitētas trīs daļās – daļa Baltijā, daļa citviet Eiropā. Tām kuponu likme bija 11%, kas bija 30 miljonu apjomā, 9,5% bija 150 miljonu apjomā, un 25 miljoniem likme bija 12% + 6 mēnešu “Euribor”. “Šobrīd šī obligācija dod atdevi vairāk nekā 14%,” norāda Kreics, skaidrojot, ka seko līdzi arī tam, kādas ir cenas otrreizējā tirgū, jo uzņēmums ir “uz palikšanu” Eiropas kapitāla tirgos. Tiek rūpīgi sekots līdzi tam, ko investori domā.

Attiecīgi atdeve lielāka un drošāka nekā, ja investors pērn būtu ieguldījis akciju tirgos, kuriem gads bija slikts.
Tomēr ir arī problēmas un izaicinājumi. Lai uzzinātu par tiem, skaties raidījumu!

"Nākotnes kapitāls" ceturtajā raidījuma sezonā vadītāji runā ar investoriem, kuri dalās ar savu pieredzi, veiksmēm un neveiksmēm.

Savus jautājumus vai ierosinājumus sūtiet uz nakotneskapitals@delfi.lv.

Raidījuma "Nākotnes kapitāls" jaunākās epizodes ir pieejamas Apple un Spotify podkāstos!

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.