Veiksmīgas investīcijas - sliktākais, kas varēja notikt, saka Artūrs Lontons

Investēšana tā sauktajās joku akcijās (meme-stocks), kā jau iepriekš rakstījis “Delfi Bizness”, kopš 2021. gada ir kļuvusi par populāru lietu, jo daudzi cer, ka izdosies atkārtot “Gamestop” gadījumu, kur neliela sauja savas investīcijas spēja pat desmitkāršot. Tomēr, kā norādījuši eksperti, tas, visticamāk, otrreiz neatkārtosies. To, ka joku akcijas nav tas labākais ilgtermiņa ieguldījums, sapratis arī “Nākotnes kapitāla” viesis Artūrs Lontons.

Viņš atzīst, ka tajās ieguldījis pēc pirmā viļņa. ““Gamestop” man ir beidzies ar mīnusiem,” saka Artūrs. Viņš esot investējis nedaudz pāri simt eiro. Pēc tam Artūra uzmanību piesaistīja ASV kinoteātru ķēde AMC, tur investīcijas bija izdevies “pareizināt ar divi vai trīs”. Naudu viņš izņēmis un vēl pievērsis uzmanību citām joku akcijām, ko interneta lietotāji minēja kā potenciālās “zelta raktuves”, bet Artūrs šīm iespējām nenoticēja.

Par joku akciju pirkšanu kopumā viņš saka: “Kapitālisms netika gāzts.”

Par šo un par to, kāpēc Artūrs netic, ka vajag krāt pensijai, skatieties raidījumā.

"Nākotnes kapitāls" trešajā raidījuma sezonā vadītāji runā ar investoriem, kuri dalās ar savu pieredzi, veiksmēm un neveiksmēm.

Savus jautājumus vai ierosinājumus sūtiet uz nakotneskapitals@delfi.lv.

Raidījuma "Nākotnes kapitāls" jaunākās epizodes ir pieejamas Apple un Spotify podkāstos!

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.