9. maija pasākumu rīkotājs: pie 'Uzvaras' pieminekļa pulcējas galvenokārt Latvijas patrioti

Kopš neatkarības atgūšanas 30 gadu laikā kā sabiedrība esam bijuši ļoti pavirši pret vēsturiskās atmiņas procesiem, taču sabiedrībā nepieciešama diskusija par alternatīvām 9. maija interpretācijām, trešdien raidījumā "Spried ar Delfi" pauda Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta vadošais pētnieks Kaspars Zellis. Lai gan biedrības "9.maijs.lv" vadītājs Vadims Baraņņiks sarunu biedrus centās pārliecināt, ka pie pieminekļa "Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no vācu fašistiskajiem iebrucējiem" ik gadu 9. maijā pulcējas galvenokārt Latvijas patrioti, nedz Zellis, nedz Saeimas deputāts Krišjānis Feldmans (K) viņam nepiekrita – novērojumi liecinot, ka apmeklētāju vidū cieņā ir Kremļa naratīvs par Otro pasaules karu.
.

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.