Eksperts: 'Krievija var kļūt kāra uz piedzīvojumiem'

"Tramps mēģina "čomoties" ar Putinu, Trampam patīk Putins, bet Baidens ir pateicis, ka viņa Amerikai būs diezgan cita pieeja Krievijai," tā trešdien raidījumā "Spried ar Delfi" secināja Eiropas Politikas analīzes centra pētnieks Mārtiņš Hiršs, komentējot ASV prezidenta Džo Baidena politiku un pagājušonedēļ televīzijas intervijā Baidena apstiprinošo atbildi uz jautājumu, vai Krievijas prezidents Vladimirs Putins ir slepkava.

Pieminot ASV politologa Leona Ārona izteikumu, ka Krievijai būtu izdevīgs "neliels, uzvaru nesošs karš Baltijā", Hiršs norādīja: "Tas nav nekas jauns, jo Baltijas valstis ir problēmreģions NATO aliansei, tomēr NATO aizvien vairāk domā, kā Baltiju labāk aizstāvēt."

Runājot par Krimas okupācijas septīto gadadienu, Hiršs sacīja: "Krimas notikumi saliedēja atbalstu Putinam, tādēļ, ja atbalsts Putina režīmam krītas, tad šīs autoritārās valstis var kļūt uz piedzīvojumiem kāras un mēģināt dabūt vieglu un ātru atbalstu režīmam kādās starptautiskās avantūrās."

Ārpolitikas eksperts norādīja: "Nav pamata runāt par jauna konflikta iespējamību, lai gan mēs nezinām, ko Kremlis plāno darīt, bet nav nekādu fundamentālu pārmaiņu bijis mūsu reģionā, lai teiktu, ka mēs esam kādā nedrošākā vidē pašlaik."

"Krievijas iedzīvotāju vidū Krievijas kā impērijas tēls ir populārs," secina Hiršs. Viņš skaidro: "Pēc Ukrainas notikumiem aptaujās Krievijas iedzīvotāji saka, ka viņi ir sajūsmā, ka atkal ASV ar Krieviju viens pret viens risina globālos jautājumus, un tas ir Kremlim izdevīgi, jo tas ir populārs veids, kā iegūt sabiedrības atbalstu."

Piedāvājam noskatīties raidījuma nozīmīgākās epizodes:

Hiršs, skaidro, kāds bijis pamats ASV prezidenta Džo Baidena izteikumiem par Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu – 1:59.

"Delfi" žurnālists Andris Kārkluvalks atgādina, ka bijušais ASV prezidents Džordžs Bušs reiz sacījis ko citu, proti, esot ieskatījies Putinam acīs un redzējis tur dvēseli – 2:49.

"Krievijai ir skaidrs, ka Baidena ASV būs pilnīgi cita, nekā Trampa ASV," vērtē Hiršs – 8:26.

Hiršs komentē ASV politiologa Leona Ārona izteikumu, ka Krievijai būtu izdevīgs "neliels uzvaru nesošs karš Baltijā" – 23:35.

Ārpolitikas eksperts norāda, ka jautājumā par gāzesvadu "Nord Stream 2" Baidens turpina iepriekšējo ASV politiku – 19:33.

Raidījuma dalībnieki skaidro, vai šobrīd ir pamats runāt par globālās politiskās nestabilitātes pieaugumu – 32:39.

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt rakstu, iegādājies abonementu.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.