Kā vilināt jaunieti pie urnas jeb 'vēlēšanas kā kāzas'

Lai motivētu jauniešus piedalīties vēlēšanās, pedagogi var šo procesu pārvērst par svētkiem, par notikumu, kurš ir stilīgs. Izvēloties tautas kalpus nākamajiem četriem gadiem, šāds noskaņojums sabiedrībā jāveicina jau labu laiku iepriekš, pirmdien raidījumā "Spried ar Delfi" pauda biedrības "Eiropas kustība Latvijā" ģenerālsekretāre Liene Valdmane.

Visi pilsoniskās līdzdalības, pilsoniskās kompetences un izpratnes par demokrātiju radītāji Latvijā ir vieni no zemākajiem Eiropā. Ja sabiedrība ir nezinoša, varbūt pat labāk, ka jaunieši neiet vēlēt. Vienlaikus nav vērts nodoties paškritikai, bet ir svarīgi domāt un strādāt, lai celtu jauniešu zināšanas un izpratni par politiskajiem procesiem, un motivētu vēlēt, skaidrojot, kāpēc viņu balss ir svarīga.

"Mums tas jāiepako garšīgāk. Tā ir svētku diena, kurā tu izlem savu dzīvi turpmākos četrus gadus. Tās ir kā kāzas!" vēlēšanu vēlamo nozīmi katra dzīvē akcentēja studijas viesi.

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.