Klimata sargs un koloniju vienotājs – Čārlza III prioritātes nosauc latviešu eksperti

Visā Lielbritānijā ir sēras, cilvēki ļoti pārdzīvo un skumst, jo karaliene bija ļoti mīlēta. Arī Lielbritānijā dzīvojošie latvieši Elizabeti II uztvēra kā savu karalieni un piemin viņu šajā laikā, raidījumā "Spried ar Delfi" sacīja Londonā mītošā juriste Inese Ejugbo. Viņai piekrita arī Latvijas Ārpolitikas institūta direktora pienākumu izpildītājs Kārlis Bukovskis, taču norādīja – kroņprincis Čārlzs kļuva par karali, vēsturiski visilgāk gaidot uz troni, viņa gadu skaits (73) ir liels un viņa dzīvesbiedre ir vēl divus gadus vecāka, tāpēc "ir lielas bažas, ka lielākā daļa no mums piedzīvos vēl vienu kroņa valkātāja maiņu."

Raidījumā tika apspriests arī lūgums pie pils nenovietot Padingtona lācīšus, ko cilvēki nesa, atceroties sirsnīgo video, kurā Elizabete II mīlīgi pamāca šo rotaļu lāci, kurš nav īpaši izveicīgs tējas dzeršanas ceremonijā. Savukārt cits video, kurā Čārlzs III redzams neapmierināts, ka kāds nesakārto viņa rakstāmgaldu, pēc Ejugbo domām, apliecina, ka pacietība, iespējams, nav karaļa stiprā puse. 

Savukārt Bukovskis atgādināja – Čārlzs ir karalis, kuram ir savs aparāts, galms, kuram jādara savs darbs. Ja viņi šo mirkli ir nogulējuši karalis var parādīt savu neapmierinātību. "Vai tad viņam pašam jānovāc liekā atribūtika," viņš retoriski vaicāja.

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.