Mediķu streiku diez vai izdosies novērst; daļai streikot traucē sirdsapziņa

Lai gan Veselības ministrija (VM) ir gatava sarunām un papildu budžeta pieprasījumiem, tomēr Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) prasība ir pretrunā ar otrdien valdībā apstiprināto mediķu atalgojumu modeli, tāpēc visticamāk septembra nogalē plānoto mediķu streiku neizdosies novērst, raidījumā "Spried ar Delfi" pauda nozares pārstāvji.

Kā norādīja VM pārstāvis Boriss Kņigins, arodbiedrība prasa šī gada budžetu papildināt par 32 miljoniem, lai varētu par 10% celt atalgojumu visām mediķu grupām jau šogad, taču šī prasība līdz šim nav guvusi politisku atbalstu. Vienlaikus ministrija ir gatava sarunām ar arodbiedrību, lai streiku novērstu.

Savukārt LVSADA pārstāve Līga Bāriņa pauda, ka kopš jūlija, kad tika rīkots pirmais mediķu brīdinājuma streiks, streika atbalstītāju pulks ir audzis un nu dalību brīdinājuma streikā ir gatavi doties 316 mediķi. Arodbiedrība šo skaitu vērtē kā labu, jo vienlaikus mediķi domājot arī par pacientu – daļu ārstniecības personu no dalības streikā attur sirdsapziņa un pacientu pieraksti pie speciālistiem.

"Ja skolotāji var pateikt, ka sešas dienas neies uz skolu, tad mūsu profesijā pat viena sekunde ir izšķiroša cilvēka dzīvībai," pauda Bāriņa.

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt rakstu, iegādājies abonementu.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.