'Spried ar Delfi', kas jāmaina daudzdzīvokļu ēku pārvaldīšanā un apsaimniekošanā. Pilns ieraksts

Ekonomikas ministrija plāno mainīt likumu, kas regulē, kā tiek pārvaldīti daudzdzīvokļu nami. Par to, ko iecerēts mainīt, un kā izmaiņas ietekmēs daudzdzīvokļu namu iedzīvotājus, ceturtdien, 2. martā pulksten 12.00 raidījumā "Spried ar Delfi" žurnālists Andris Auzāns izjautāja Ekonomikas ministrijas Mājokļu politikas departamenta direktoru Mārtiņu Auderu un Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijas valdes locekli Valdi Lesiņu.

Iecerēts, ka jaunais Daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pārvaldīšanas likums aizstās līdzšinējo Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumu, kas stājās spēkā 2010. gada 1. janvārī. Jaunā likumprojekta mērķis ir veicināt ēku uzturēšanu un stimulēt to atjaunošanu. Likumprojekts arī paredz paredz tiešos norēķinus ar pakalpojumu sniedzēju – bez pārvaldnieka starpniecības.

Likumprojekta anotācijā norādīts, ka pašreizējā likumā, kas regulē jautājumus dzīvojamo māju pārvaldīšanas jomā, pastāv daudz ar dzīvokļu īpašnieku, dzīvokļu īpašnieku kopības, kopīpašnieku, dzīvojamo māju pārvaldnieku u.c., dzīvojamās mājas pārvaldīšanā iesaistīto personu tiesībām un pienākumiem saistītu jautājumu, kuru regulēšanai ir nepieciešama lielāka detalizācija. Tāpat dzīvojamo māju pavaldīšanas jomā Augstākās tiesas Senāts ir taisījis vairākus spriedumus, kuru atziņas ir būtiskas ar dzīvojamo māju pārvadīšanu saistītajos jautājumos.

Lai risinātu problemātiku attiecībā uz situācijām, kurās pārvaldniekam pēc būtības ir jāveic kreditora pienākumi, atgūstot dzīvokļu īpašnieku nesamaksātos līdzekļus par saņemto pakalpojumu, ar likumprojektu paredzēts, ka par dzīvokļu īpašniekiem un kopīpašniekiem nepieciešamajiem sabiedriskajiem pakalpojumiem dzīvokļa īpašnieks vai kopīpašnieks norēķinās ar attiecīgā pakalpojuma sniedzēju, tādējādi likumprojekts turpmāk paredz tikai tiešu norēķinu veidu ar pakalpojumu sniedzēju, bez pārvaldnieka starpniecības.

Raidījuma "Spried ar Delfi" jaunākās epizodes ir pieejamas Apple un Spotify podkāstos!

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.