'Spried ar Delfi' par akustiskās koncertzāles atrašanās vietas izvēli Rīgā. Pilns ieraksts

2. martā pulksten 14 raidījumā "Spried ar Delfi" uz jautājumiem par akustiskās koncertzāles atrašanās vietas izvēles procesu atbildēja arhitekte Gunta Grikmane. Viņu iztaujāja Madara Fridrihsone un "Delfi" Kultūras nodaļas redaktore Nora Rieksta.

Jau vēstīts, ka nesen notika jauna virzība vairāk nekā 30 gadus senajai, asu diskusiju apvītajai iecerei par akustiskās koncertzāles tapšanu Rīgā. Latvijas Arhitektu savienība pēc kultūras ministra Naura Puntuļa (NA) aicinājuma ir izvērtējusi 36 vietas, kur varētu atrasties Nacionālā akustiskā koncertzāle, un pēc tehniskiem kritērijiem atlasījusi 11 atbilstošas vietas, ko turpinās vērtēt.

Arhitekte Grikmane darbojas Latvijas Arhitektu savienības padomes īpaši izveidotajā profesionāļu komisijā, kuras uzdevums ir izvērtēt koncertzāles iespējamās atrašanās vietas. Šobrīd arhitektu izvēlētās vietas ir: AB dambis, Andrejsala, Elizabetes iela 2, Ķīpsalas pludmale, Uzvaras parks, Rūpniecības preču tirgus pie Turgeņeva ielas, teritorija pie Spīķeriem, teritorija Salu tilta ziemeļaustrumu galā, teritorija pie Torņakalna, Skanstes iela un Zaķusala.

Kultūras ministrs Puntulis iepriekš paudis uzskatu, ka, viņaprāt, akustiskās koncertzāles novietne Elizabetes ielā 2 ir labākais risinājums, turklāt tāds ir arī valdības lēmums, kas nav mainīts.
Ministrs skaidroja, ka vērsies pie Latvijas Arhitektu savienības, lai tā paustu vienotu viedokli.

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt rakstu, iegādājies abonementu.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.