'Spried ar Delfi' par Covid-19 izraisītajām šausmām Indijā. Pilns ieraksts

Covid-19 pandēmija turpina plosīties visā pasaulē, bet pēdējās nedēļās arvien satriecošākas ziņas pienāk no Indijas, kur jauna vīrusa varianta un citu faktoru ietekmē vīrusa izplatība sasniegusi neredzētus apmērus. 11. maijā raidījumā "Spried ar Delfi" Andris Auzāns par to runāja ar Latvijas vēstnieku Indijā Arti Bērtuli. Sarunā piedalījās arī "Delfi" Ārzemju ziņu nodaļas žurnālists Andris Kārkluvalks.

Pagājušās nedēļas beigās diennaktī no Covid-19 mirušo cilvēku skaits Indijā oficiāli pārsniedza 4000, bet apstiprināti tika vēl 100 reizes vairāk jauni saslimšanas gadījumi. Turklāt tiek pieļauts, ka oficiālie dati ir zemāki nekā realitātē.

Saslimstības pieauguma rezultātā Indijas slimnīcās trūkst gultasvietu, bet atsevišķās vietās izveidojies skābekļa balonu, ar kuriem elpināt smagāk saslimušos pacientus, deficīts. Jau ziņots, ka Indijas galvaspilsētā Ņūdeli Augstākās tiesas tiesneši paziņojuši, ka par skābekļa nodrošināšanu slimnīcām atbildīgās amatpersonas ir pastrādājušas noziegumus, kas pielīdzināmi genocīdam.

Situācijai Indijā pasliktinoties no Latvijas vēstniecības jau aprīļa beigās tika atsaukta lielākā daļa diplomātu, uz vietas atstājot tikai divus.

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt rakstu, iegādājies abonementu.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.