'Spried ar Delfi' par ēnu ekonomikas pieaugumu un nākotnes prognozēm. Pilns ieraksts

Ēnu ekonomikas īpatsvars pagājušajā gadā Latvijā palielinājās par 1,1 procentpunktu līdz 26,6% no iekšzemes kopprodukta (IKP). Kas to veicinājis un vai ar turpmāku pieaugumu jārēķinās arī nākotnē, ceturtdien, 26. maijā, pulksten 12 raidījumā "Spried ar Delfi" žurnālists Andris Auzāns sarunājās ar Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes padomnieku Konstantīnu Beņkovski un Latvijas Darba devēju konfederācijas prezidentu Andri Biti.

Rīgas Ekonomikas augstskolas maijā publicētais ēnu ekonomikas indekss liecina, ka naudas izteiksmē kopējie zaudētie nodokļu ieņēmumi no ēnu ekonomikas Latvijā pārsniedz 2,7 miljardus eiro. Nozaru griezumā visaugstākais ēnu ekonomikas īpatsvars Latvijā joprojām ir būvniecības nozarē.

Covid-19 pandēmijas ietekmē ēnu ekonomikas apjoms 2021.gadā ir pieaudzis arī Lietuvā un Igaunijā. Lai gan pieaugums kaimiņvalstīs ir straujāks nekā Latvijā, ēnu ekonomikas īpatsvars abās valstīs joprojām ir zemāks nekā Latvijā – Lietuvā tas sasniedzis 23,1%, bet Igaunijā – 19%.

Raidījuma "Spried ar Delfi" jaunākās epizodes ir pieejamas Apple un Spotify podkāstos!

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt rakstu, iegādājies abonementu.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.