'Spried ar Delfi' par epidemioloģiskās drošības prasību ievērošanu baznīcās Lieldienās. Pilns ieraksts

Reliģijas lietu konsultatīvās padomes attālinātā sēdē 23. martā ar reliģisko organizāciju pārstāvjiem apspriesta epidemioloģiskās drošības prasību ievērošana dievnamos Lieldienu laikā. Pirmdien, 29. martā plkst. 14 raidījumā "Spried ar Delfi" Madara Fridrihsone par to iztaujāja Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietnieci Lailu Medinu un Rīgas Doma dekānu Eliju Godiņu.

Valdība iepriekš atbalstījusi Tieslietu ministrijas piedāvājumu Covid-19 pandēmijas apstākļos Lieldienu laikā pagarināt reliģisko organizāciju darba laiku. Naktī uz 4. aprīli baznīcām tika atļauts darbu turpināt līdz plkst.1 naktī.

Atbilstoši Ministra kabineta rīkojumam par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, ārkārtējās situācijas laikā reliģiskās darbības veikšanas vietās gan apmeklētājiem, gan garīgajam un kalpojošam personālam jālieto mutes un deguna aizsegi, jāievēro divu metru distance un reliģiskās darbības veikšanas vietā nedrīkst atrasties vairāk par 20% cilvēku no kopējā iespējamā cilvēku skaita, ievērojot to, ka uz katru apmeklētāju tiek nodrošināti desmit kvadrātmetri.

Amatpersonas un kristīgās draudzes aicina Lieldienas svinēt mājās, dievkalpojumus vērojot tiešsaistē.

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt rakstu, iegādājies abonementu.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.