'Spried ar Delfi' par ierobežojumiem pēc stingrās mājsēdes beigām. Pilns ieraksts

Pēc nedēļas, 15. novembrī, visticamāk, noslēgsies stingrā mājsēde, kas attiecināta uz visiem Latvijas iedzīvotājiem, atgriežoties niansētākam ierobežojumu dalījumam starp vakcinētiem vai Covid-19 pārslimojušiem un nevakcinētiem cilvēkiem - par precīzo regulējumu vēl jālemj valdībai. Kāds tieši tas būs, un kā tas ietekmēs slimības izplatību - par to 8. novembrī raidījumā "Spried ar Delfi" Andris Auzāns runāja ar veselības ministra padomnieku Kasparu Bērziņu un Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītāju Ģirtu Briģi.

Plānoto regulējumu Veselības ministrija jau publiski ieskicēja pagājušajā valdības sēdē - pēc mājsēdes beigām nedrošajā vidē, jeb tajā, kas pieejama arī nevakcinētiem un nepārslimojušiem cilvēkiem, varētu strādāt tikai nelielas pirmās nepieciešamības preču tirdzniecības vietas. Tāpat paredzēts, ka tirdzniecības centri joprojām nestrādās brīvdienās un svētku dienās. Lai gan mājsēde beigsies, tāpat joprojām pastāvēs darbalaika ierobežojums - no pulksten 6 līdz 21. Privātā pulcēšanās būs ierobežota līdz desmit cilvēkiem iekštelpās un 20 - ārā. Maksimālo cilvēku skaitu publiskos pasākumos plānots noteikt 1000 apmērā, taču, ja apmeklētāju skaits pārsniegs 500, būs jāievieš sektori, dalot pa 300 personām katrā. Vienlaikus "zaļā režīma" pasākumos un pakalpojumos - bērni ar pieaugušajiem līdz 12 gadu vecumam varēs izmantot tos bez kontroles, savukārt no 12 gadu vecuma - ar skolas testu vai sertifikātu.

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt rakstu, iegādājies abonementu.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.