'Spried ar Delfi' par izmaiņām masku lietošanas noteikumos. Pilns ieraksts

Janvāra beigās varētu tikt ieviesta prasība publiskās vietās turpmāk valkāt nevis auduma, bet gan medicīniskās maskas vai respiratorus. Par to, vai tas uzlabotu epidemioloģisko drošību, kā arī, ar ko būtisku dažādo veidu maskas atšķiras 18. janvārī raidījumā "Spried ar Delfi" Andris Auzāns runāja ar Rīgas Stradiņa universitātes Darba drošības un vides veselības institūta direktoru Ivaru Vanadziņu un "Delfi" žurnālisti Ditu Vinovsku.

Pāreju no auduma masku nēsāšanas publiskās vietās uz medicīnisko masku un respiratoru izmantošanu varētu īstenot janvāra beigās - tas izriet no ministru pārrunātā 11. janvāra valdības sēdē. Šis termiņš saistīts ar plānotām medicīnisko masku piegādēm, kuras valsts varētu izdalīt maznodrošinātiem iedzīvotājiem.

Tikmēr liela mēroga augstākas drošības pakāpes FFP2 respiratoru iepirkumi vēl tikai tiek plānoti. Kad tie būs notikuši, prasība lietot respiratoru, nevis masku varētu būt spēkā vietās ar īpaši augstu inficēšanās risku, piemēram, sabiedriskajā transportā, medicīnas iestādēs, skaistumkopšanā un citviet.

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt rakstu, iegādājies abonementu.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.