'Spried ar Delfi' par lielgabala noslēpumaino pazušanu no padomju pieminekļa Jēkabpilī. Pilns ieraksts

Viedokļu vētru sociālajos tīklos un starptautisku rezonansi izpelnījies notikums Jēkabpilī, kur no piemiņas vietas Otrajā pasaules karā kritušajiem Sarkanās armijas virsniekiem ir nozagts piemineklis – lielgabals. 3. martā pulksten 14 raidījumā "Spried ar Delfi" uz jautājumiem atbildēja Brāļu kapu komitejas priekšsēdētājs Arnis Āboltiņš. Viņu iztaujāja Madara Fridrihsone un "Delfi plus" žurnālists Viesturs Radovics.

Lielgabala pazušana no piemiņas vietas tika konstatēta 24. februārī. Policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess un notiek izmeklēšana. Notikums izraisījis starptautisku rezonansi, jo krimināllieta par notikušo ierosināta arī Krievijā.

2. februārī Nacionālā apvienība izplatīja paziņojumu, apgalvojot, ka Jēkabpils pašvaldība 2021.gada budžetā ietvērusi līdzekļus Otrā pasaules kara memoriāla labiekārtošanai 20 000 eiro apmērā. Nacionālās apvienības ieskatā tas esot nepieņemami, jo paužot atbalstu padomju režīma noziegumiem un ideoloģijai.

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt rakstu, iegādājies abonementu.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.