'Spried ar Delfi' par pārmaiņām un izaicinājumiem darba tirgū. Pilns ieraksts

Krievijas sāktais karš, tirdzniecības ierobežojumi un cenu kāpums ietekmē arī darba tirgu Latvijā. Kādas tendences vērojamas un kādas ir nākotnes prognozes nodarbinātības jomā – par to ceturtdien, 18. augustā, raidījumā "Spried ar Delfi" žurnāliste Alina Lastovska sarunājās ar Nodarbinātības valsts aģentūras Nodarbinātības pasākumu departamenta direktoru Pāvelu Beļisovu un Latvijas Darba devēju konfederācijas Izglītības un nodarbinātības jomas vadītāju Rihardu Blesi.

Finanšu ministrija prognozē, ka bezdarba līmenis Latvijā šogad būs 7,1% un līdzīgā līmenī varētu saglabāties arī nākamgad. Savukārt dzīves dārdzības dēļ pieaug spiediens uz darba devējiem celt algas – ņemot vērā strauji augošās patēriņa cenas, ministrija prognozē, ka vidējais bruto darba samaksas kāpums šogad sasniegs 8%, bet nākamgad – 6%.

Raidījumā runājām par darba devēju novērojumiem un viedokli par darbaspēka pieejamību un kvalitāti, faktoriem, kas to ietekmē, un Ukrainas iedzīvotāju pienesumu darba tirgū, kā arī diskutējām par pārmaiņām, kādas ģeopolitiskā situācija izraisījusi darba tirgū kopumā.

Raidījuma "Spried ar Delfi" jaunākās epizodes ir pieejamas Apple un Spotify podkāstos!

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt rakstu, iegādājies abonementu.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.