'Spried ar Delfi' par Satversmes tiesas sprieduma ietekmi uz jauno novadu robežām. Pilns ieraksts

Satversmes tiesa 12. martā nolasīja pirmo spriedumu saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu, atzīstot, ka Skultes pievienošana Saulkrastiem ir pretrunā ar valsts pamatlikumu, turpretī Ikšķiles un Tīnūžu pievienošana Ogres novadam atbilst Satversmei. Pirmdien, 15. martā pulksten 13.30 raidījumā "Spried ar Delfi" Aigars Lazdiņš un Sanita Upleja iztaujāja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Artūru Tomu Plešu (AP) par šī Satversmes tiesas sprieduma ietekmi uz reformu kopumā. Tehnisku iemeslu dēļ raidījums šoreiz pieejams ierakstā.
Plešs, kurš laikā, kad Saeima lēma par administratīvi teritoriālās reformas gaitu un jauno novadu karti, vadīja Administratīvi teritoriālās reformas komisiju, īsi pēc Satversmes tiesas sprieduma jau paziņojis: "Pašvaldību reforma ir izturējusi Satversmes tiesas kontroli visos būtiskajos aspektos. Tiesas lēmums kopumā apstiprina Ministru kabineta virzītās pašvaldību reformas, tās sagatavošanas, konsultāciju un pieņemšanas procesa atbilstību konstitūcijai un Eiropas Vietējo pašvaldību hartai."

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt rakstu, iegādājies abonementu.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.