'Spried ar Delfi' par situāciju uz robežas ar Baltkrieviju. Pilns ieraksts

Saistībā ar drošības apsvērumiem, otrdien, 19. septembrī, slēgta Latvijas un Baltkrievijas robežšķērsošanas vieta Silenē, lēma valdība. Par situāciju uz robežas ar Baltkrieviju, žoga būvniecību un citiem jautājumiem žurnāliste Alina Lastovska raidījumā "Spried ar Delfi" sarunājās ar Iekšlietu ministrijas valsts sekretāru Dimitriju Trofimovu un biedrības "Gribu palīdzēt bēgļiem" robežas monitoringa eksperti Annu Griķi.

Jau vēstīts, ka caur Sileni vidēji diennaktī ieceļo 625 un izceļo 605 personas, kā arī vidēji diennaktī iebrauc 87 un izbrauc 85 kravas transportlīdzekļi.

Lai būtiski neietekmētu kravu pārvadājumus, kā arī akūti nepieciešamos braucienus, kas saistīti ar nepārtrauktu darba attiecību izpildi, humāniem apsvērumiem, nepārvaramu varu, uz Latvijas un Baltkrievijas robežas darbību turpinās Pāternieku robežšķērsošanas vieta.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (JV) stāstīja par situāciju uz Latvijas un Baltkrievijas robežas, informējot, iepriekšējā diennaktī no nelikumīgas iekļūšanas Latvijā apturētas vairāk nekā 100 personas. Pēc ministra teiktā, robežšķērsotāji aizvien biežām parāda pretestību robežsardzei un Valsts policijai.

Silenes robežpunkta slēgšana ļaus Latvijai pārdislocēt 40-50 robežsardzes darbinieku robežas apsardzībai citviet.

Savukārt Ministru prezidente Evika Siliņa (JV) piebilda, ka spriedze uz robežas pastiprinās, tāpēc, lai taupītu resursus, tiek slēgts Silenes robežpunkts un raidīt signāls Baltkrievijai, ka Latvija sargā savu robežu.

Raidījuma "Spried ar Delfi" jaunākās epizodes ir pieejamas Apple un Spotify podkāstos!

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.