'Spried ar Delfi': Zolitūdes traģēdija pirms 10 gadiem – sabiedrības informētāju acīm. Pilns ieraksts

Otrdien, 21. novembrī aprit 10 gadi kopš traģēdijas Zolitūdē, kur iebrūkot lielveikala "Maxima" jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki. Kā šo Latvijas vēsturē īpaši drūmo dienu atceras cilvēki, kas informēja sabiedrību par šo notikumu un tam sekojošiem glābšanas darbiem, dzirdēsit otrdien, 21. novembrī, raidījumā “Spried ar Delfi”, kurā žurnālists Andris Auzāns sarunājās ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta toreizējo preses pārstāvi Ingu Veteri, toreizējo Valsts policijas preses pārstāvi Tomu Sadovski un fotožurnālistu Ediju Pālenu.

2013. gada 21. novembrī, Zolitūdē sabrūkot lielveikalam "Maxima", dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus. Desmit gadu laikā lieta pret iesaistītajiem ir izgājusi divas tiesu instances, bet līdz gala spriedumam vēl nav nonākts. Pirmās divas tiesu instances par vainīgu ir atzinušas tikai būves būvinženieri Ivaru Sergetu.

Būveksperti secināja, ka traģēdija notika, jo bija nepareizi aprēķinātas jumta konstrukciju slodzes, tādēļ tas iegruva. Prokuratūra deviņām personām apsūdzības uzrādīja par būvniecības noteikumu pārkāpšanu, valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, nonāvēšanu aiz neuzmanības un darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu.

Lai pieminētu un godinātu tos, kuri zaudēja dzīvību Zolitūdes traģēdijā, 21. novembrī Rīgā notiks piemiņas pasākums, aģentūru LETA informēja Rīgas domē. Pasākums notiks Zolitūdes traģēdijas piemiņas vietā, kas šobrīd Rīgas pilsētvidē pārtop par Atceres dārzu.

Pēc piemiņas koncerta debesīs tiks raidīti 54 lāzera gaismas stari, simbolizējot 54 cilvēkus, kuri šajā traģēdijā zaudēja savas dzīvības un kuru dvēseles devās mūžībā. Pēc tam, pieminot traģēdijā cietušos, tiks ieslēgtas ugunsdzēsēju sirēnas. Pēc piemiņas pasākuma apmeklētājiem būs iespēja nolikt ziedus un iedegt sveces.

Raidījuma "Spried ar Delfi" jaunākās epizodes ir pieejamas Apple un Spotify podkāstos!

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.