'Strauji tuvojamies kulminācijai' – nākamie gadi varētu saasināt pedagogu trūkumu

Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) ir plāns, kā risināt pedagogu trūkumu skolās, tomēr tā ieviešana prasa laiku. Tikmēr skolās skolotāju trūkums ar laiku varētu tikai saasināties – gan pensionēšanās, gan pāreja uz mācībām valsts valodā varētu nest riskus, ka mācībspēku rindas turpina sarukt, raidījumā "Spried ar Delfi" pauda IZM Izglītības departamenta vadītāja Edīte Kanaviņa.

Tikai pēc 7. septembra būs zināms, cik daudz Rīgas skolās mācošo pedagogu gatavojas streikot, un tad arī varēs modelēt, kā streika gadījumā nodrošināt mācību procesu – katrā skolā būs individuāli risinājumi, jo trīs pedagogu streiks vienā skolā nav tas pats, kas 20 pedagogu streiks citā skolā, norāda Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Māris Krastiņš.

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.