'Vai nākamgad varēs atļauties nopirkt pārtiku' – lauksaimnieki bažīgi par cenu pieaugumu

Lauksaimnieku vidū pastāv bažas par Latvijas iedzīvotāju spējām iegādāties pārtiku nākamgad. Proti, ja šogad veikalā nopērkamais jērs ēdis pērno zāli un uzturēts ar pērn iepirkto enerģiju, tad nākamgad šis jērs jau izmaksās krietni dārgāk, atspoguļojot pašreizējās tirgus cenas, otrdien raidījumā "Spried ar Delfi" atklāja biedrības "Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome" (LOSP) valdes priekšsēdētājs Guntis Gūtmanis.

Komentējot pārtikas cenas, Gūtmanis arī atzina, ka veikalu veidotais uzcenojums ir komercnoslēpums, taču par atsevišķiem produktiem ražotājiem rodas bažas, ka uzcenojums ir pārlieku liels, zinot ražošanas izmaksas.

Savukārt SIA "Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centrs" (LLKC) valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis sabiedrību mierināja, ka Latvijā novākti gandrīz 100% plānotās ražas, proti, nav radušies būtiski iztrūkumi saistībā ar veldri. Tāpat viņš atzīmēja, ka vasaras siltie laika apstākļi palīdzējuši lauksaimniekiem ietaupīt līdzekļus, kas būtu tērēti kaltēšanai.

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.