Kādas ir tiesības šķiroties? – 'Tiesības zināt' 12. epizode

Ja laulība izirusi, tad to var izšķirt vai nu pie notāra, ja abas puses par to vienojas un laulībā pavadīts vismaz gads, vai arī tiesas ceļā, ja kādam no laulātajiem ir būtiski iebildumi par šīs savienības izbeigšanu, "Delfi TV" raidījumā "Tiesības zināt" skaidroja zvērināts advokāts Roberts Eglītis.

Jurists norādīja, ka bezstrīdus kārtībā šķiršanās notiek pie notāra, kur lietu var "nodarīt" 31 dienas laikā. Tāpat šāda procedūra būs krietni vien makam draudzīgāka, taču, jau par kaut vienu lietu nesanāk vienoties, tad nāksies vien doties uz tiesu, kur process var makten ilgi ievilkties un tas var izrādīties gana dārgi.

"Tiesības zināt" ir "Delfi TV" raidījums, kura epizodes publicējam katru otro nedēļu trešdienās pulksten 16. Raidījuma mērķis ir visiem Latvijas iedzīvotājiem saprotamā un atraktīvā veidā skaidrot, kā sevi vislabāk aizstāvēt, ja nonāc saskarsmē ar likumu – kā rīkoties, no kādām kļūdām izvairīties un kur meklēt palīdzību.

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.