Vai sievietēm politikā ir sarežģītāk nekā vīriešiem? – podkāsta 'Visas labas' pirmā epizode

Vai sievietēm politikā grūtāk gūt atzinību un ieņemt nozīmīgus amatus? Vai sievietes vērtē kritiskāk nekā vīriešus un kļūdas piedod retāk? Vai izskatam politikā ir nozīmē? Par šiem un citiem jautājumiem trīs žurnālistes - Alina Lastovska, Olga Dragiļeva un Anastasija Tetarenko-Supe - diskutē podkāsta "Visas labas" pirmajā epizodē.

"Visas labas" ir desmit podkāstu sērija, kur žurnālistes pievērsīsies tādiem tematiem kā mīti un aizspriedumi par sievietēm, viņu spējām, piemērotību dažādiem amatiem un nodarbēm, kā arī centīsies veicināt izpratni par feminismu un dzimumu līdztiesību.

"Man pašai ir svarīgs atgādinājums, ko ietveram nosaukumā – sievietes ir vērtīgas, neatkarīgi no nodarbošanās, vecuma, ģimenes stāvokļa un citiem parametriem, ko sabiedrība bieži vien pieradusi skaļi vērtēt," norāda Alina Lastovska. Viņa gan piebilst: "Lai arī nosaukumā mēs sakām: "Visas ir labas!", tas nav stāsts par to, ka mums jāatbilst "labas meitenes" stereotipam, mēs tāpat esam foršas."

Savukārt Anastasija Tetarenko-Supe akcentē: "Šīs vasaras kases grāvēja – filmas "Barbie" varonis Kens, piedzīvojot dažādas problēmas, nonāk pie atziņas: "I Am [K]enough" ["ar mani ir pietiekami" angļu valodā] . Viņš saprata, ka ar viņu ir pietiekami. Un tas ir pats svarīgākais – ikkatrai saprast, ka ar mums ir gana – tādām, kādas esam, neskatoties uz šķietamu pienākumu vienmēr censties iederēties un pierādīt, ka deram."

"Ar dzimtes lomām saistīti jautājumi bieži vien sabiedrībā izraisa asas diskusijas, jo tie gandrīz ik katru no mums skar personīgi, atstājot ieguvējos vai zaudētājos - atkarībā no situācijas. Šajā podkāstā mēs brīvi daloties ar savām dažādām pieredzēm centīsimies iegūt ieskatu Latvijas sieviešu pieredzē", stāsta Olga Dragiļeva.

Pirmajā epizodē žurnālistes diskutē par sievietēm Latvijas politikā un augstos amatos valsts pārvaldē. Kaut arī kopumā Latvijā sieviešu ir nedaudz vairāk nekā vīriešu, mums līdz šim ir bijusi tikai viena sieviete Valsts prezidente, divas sievietes premjera amatā, bet parlamentā un valdībā ir aptuveni trešdaļa sieviešu. Turklāt veids, kā apspriež sievietes, kuras nonāk augstākajos amatos, bieži vien vispirms reducējas līdz diskusijām par viņu garderobi vai frizūru.

Projektu "Visas labas" līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

"Visas labas" ir pieejamas dažādās platformās - Spotify, Apple, Youtube un Podbean.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.