Viltīgi veidi, kā cilvēki mēģina manipulēt un kontrolēt viens otru
Foto: Allef Vinicius / cc

Ir cilvēki, kuri nav raduši un neprot veidot attiecības pēc principa – tu man un es tev. Vienmēr un visur viņi domā par sevi, pamazām gūstot virsroku pār citiem un spējot viņu rīcības un domas kontrolēt kā marionetes. Kādus viltīgus paņēmienus, kurus varētu pielīdzināt pat emocionālai šantāžai, viņi izmanto, skaidrots portālā "Power of Positivity".

Svarīguma apliecinājumi


Bieži vien manipulatori savu vēlmju apmierināšanu nodrošina jau iepriekš, piemēram, absolūti parastā dienā iepriecinot ar kādu dāvanu vai palīdzības piedāvājumu. Taču tik nevainīgi tas nemaz nav, jo viņi jau zina – pienāks tāda diena, kad tava palīdzība būs zelta vērtē, un tik labsirdīgam un patiesam cilvēkam, kurš tevi novērtē arī ikdienā, tu noteikti nevarēsi atteikt.

Tāpat viņi var piedāvāt savu palīdzību pret tavu, piemēram, ja viņu vietā aizbrauksi izņemt bērnus no skolas un veikalā sapirksi visu nepieciešamo, viņi palīdzēs pamācīties spēlēt klavieres, ko tik ļoti jau sen vēlies pamēģināt. Pirmajā brīdīs varētu šķist tikai loģisks piedāvājums, taču patiesībā manipulācija tā vien ir.

Tags

Attiecības Psiholoģija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form