Amata noslēpumi. Kosmetoloģes stāsts par pīles lūpiņām un dzīvi 'uz adatas'
Foto: Shutterstock

Kas labāk – receptes no vecmāmiņas pūra lādes vai jaunākie zinātnieku atklājumi, kas kļuvuši par modes kliedzienu? Kad jāsāk regulāri doties pie kosmetologa? Vai hemoroīdu līdzekļi palīdzēs cīņā ar krunkām? Kāda ir patiesā maksa par ātro "jaunības atgūšanu"? Vai ādai nepieciešams zelts? Kāda Rīgas salona kosmetoloģe atklāj savus amata noslēpumus portālam "Delfi".

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā kļūt par kosmetologu

Šobrīd Latvijā kosmetologu ir vairāk nekā zivju dīķī. Palūkojieties, cik daudz piedāvājumu kuponu lapās! Tomēr labu profesionāli atrast nav vienkārši. Lai iestātos kosmetologu kursos, pietiek ar atestātu, kurā 10 ballu sistēmā vidējā atzīme ir četrinieks. Slieksnis ir zems – tādēļ arī pastāv risks nonākt pie speciālista ar atbilstošu intelekta līmeni. Bet nepietiek taču tikai ar seju, ir jādomā ar galvu!

Vienkāršākais variants – izmācīties par kosmētiķi (oficiālais specialitātes nosaukums, ko bieži kļūdaini dēvē par "kosmetologu"). Pusgadu, gadu ilgi kursi, kuros gūst virspusēju priekšstatu, kas ir āda, kā tā tā funkcionē, vēl virspusējāku sapratni par cilvēka anatomiju, kā arī iemācās ādas kopšanas pamatus un vienkāršas procedūras – kosmetoloģijas uzņēmumu izstrādātās programmas. Ar to jāsaprot tā dēvētie boksi, kuros viss sagatavots vienai procedūrai. Tādi speciālisti strādā spa salonos, kur cilvēki nāk un iet un nav īpašu prasību. No tādas konveijera pieejas neko vairāk arī nevajag gaidīt.

Apšaubāma šķiet mazajos salonos izplatītā prakse, kur vienā telpiņā taisa gan aparātpedikīru, gan kosmētiskās procedūras. Dažādas mikrodaļiņas, ieskaitot sēnītes, var nonākt uz sejas.

Nopietnāka sagatavošana notiek Beauty School, kosmētikas skolā Cidesko vai Starptautiskajā Kosmetoloģijas koledžā. Divus, trīs gadus ilgas mācības, kuru pamatā ir vispārējā vidējā izglītība (mācību maksa – virs 4000 eiro), vai arī gadu ilgas mācības audzēkņiem ar vidējo medicīnisko izglītību (mācību maksa – virs 1500 eiro). Padziļinātas zināšanas par ādu un iespējām palēnināt novecošanās procesus: anatomija, fizioloģija, terapija, ķīmija, farmakoloģija, mezoterapija, aparātu tehnoloģijas, uzņēmējdarbības pamati…

Pieklājīgas zināšanas var iegūt medicīnas skolās un Stradiņa Universitātē. Šie kosmētiķi spēj analizēt jebkura preparāta sastāvu, saprot sastāvdaļu jēgu un to, kā līdzeklis iedarbojas uz ādu, viņi drīkst veikt mezoterapiju. Jāteic gan, ka es tomēr ieteiktu pirms injekcijām konsultēties ar dermatologu vai vismaz ģimenes ārstu, kurš pārzina sava pacienta slimību vēsturi. Galu galā šīs procedūras nav nemaz tik nevainīgas – pastāv gan alerģisku reakciju, gan iekaisuma risks. Kontrindikāciju netrūkst – herpe, epilepsija, hemofīlija… Tādas lietas, ko ne tikai vien kosmētiķis nenojauš, bet arī klients var nezināt.

Augstākā virsotne mūsu nozarē – dermatologs-kosmetologs. Tas jau ir ārsts, kurš specializējies kosmetoloģijā – viņš ne tikai rūpējas par ādu, bet arī ārstē to.

Tev ir interesants stāsts par savu profesiju? Par tās plusiem, mīnusiem, zemūdens akmeņiem? Vēlies citus brīdināt vai, gluži pretēji, iedvesmot? Raksti mums redakcija@delfi.lv, izmanto Delfi Aculiecinieks pieteikumu formu vai raksti mums Facebook! Mūsu žurnālists sazināsies ar tevi. Redakcija garantē anonimitāti.

Tags

Āda Amata noslēpumi Lasāmgabali Masāža
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form