Apkārtējo panākumi nesamazina iespēju gūt savus. Kā pārvarēt skaudību pret citu veiksmi
Foto: Shutterstock

Greizsirdība un skaudība ir pavisam normālas emocijas, kuras vairākkārt savas dzīves laikā izjūt visi. Taču, ja tu tām dod virsroku un ļauj sevi pārņemt, tās var pārvērsties aizvainojumā un rūgtumā. Iespējams, šķiet, ka visbiežāk šīs emocijas parādās partnerattiecībās, tomēr tās ir ļoti izplatītas arī profesionālajā jomā, īpaši tad, kad runājam par panākumiem. Un brīdī, kad cenšamies meklēt taisnīgumu vai salīdzinām savus panākumus ar citiem, mēs kavējam savu izaugsmi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Portālā ''Forbes'' psihoterapeite un bestsellera ''13 Things Mentally Strong People Don't Do'' autore Eimija Morina skaidro: ''Cilvēki bieži vien ierodas uz terapiju ar bažām, ka netiek pilnībā novērtēti, ka nekādi nespēj konkurēt ar saviem kolēģiem. Ja viņi nespēj tam tikt pāri, viņi kļūst naidīgi, jo uzskata, ka citi atņem to, ko būtu pelnījuši viņu.''

Psihoterapeite min, ka sociālie tīkli un tur atainotās šķietami ideālās dzīves tikai pastiprina aizvainojuma sajūtu. Viņa aicina veikt nelielu eksperimentu un paritināt ''Facebook'' ziņu lenti – pavisam noteikti tajā lielākoties parādīties fotogrāfijas no ceļojumiem, attiecību statusa maiņa, sasniegumi u.tml., kas radīs sajūtu, ka citiem iet krietni labāk nekā tev. Tāpat ir pētījumi, kas rāda – skaudība pret draugiem, balstoties uz viņu sociālo tīklu profiliem, var novest pat pie depresijas.

Taču neatkarīgi no tā, vai tu apskaud kolēģi, kurš nupat saņēmis paaugstinājumu, vai priekšnieku, kurš pārvietojas ar auto, kuru tu nevari atļauties, šāda greizsirdība, aizvainojums un skaudība par citu cilvēku panākumiem un veiksmi kaitē ne tikai tavai izaugsmei, bet arī attiecībām ar citiem un arī veselībai. Tas iztukšos tevi gan fiziski, gan mentāli un atturēs no sava vislielākā potenciāla sasniegšanas.

Ja arī tev ir tieksme izjust greizsirdību un skaudību pret draugu, kolēģu panākumiem, lasi tālāk un iepazīsties ar psihoterapeites ieteikumiem, kā to pārvarēt.

Tags

Attiecības Facebook Instagram Karjera
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form