Deviņi sarežģītākie darba interviju jautājumi un atbildes uz tiem
Foto: Shutterstock

Uz darba intervijām jādodas ar pārliecību, ka tu vari iegūt vēlamo amatu. Tas nozīmē, ka pirms tam ir kārtīgi jāsagatavojas. Šoreiz piedāvājam deviņus sarežģītus jautājumus, ko mēdz uzdot darba intervijās, kā arī atbildes uz tiem, lai jau savlaicīgi vari sagatavoties un pārstāvēt sevi godam.

Pastāsti par sevi

Bieži vien intervētāji sarunas sākumā mēdz uzdot klasisko jautājumu, kurā tev jāsniedz neliels ieskats par sevi pašu. Svarīgi saprast, ka intervētājs ir redzējis tavu CV, tāpēc sīki un smalki atskaitīties no skolas gadiem nebūs īsti prātīgi. Tāpat nevajadzētu ieslīgt pārāk personīgās detaļās par savu dzīvi ārpus darba lauciņa.

Grāmatas "101 jautājums darba intervijā, kurš vairs neliks bīties" autors Džeimss Rīds stāsta, ka šim atvērtajam un plašajam jautājumam nav konkrētas atbildes. "Tas, ko tu stāsti, paliek tavā ziņā. Neviens to izlemt nevar – saproti, kas ir svarīgākais, izmēģini runu jau iepriekš un tad ar vieglu sirdi pasniedz sakāmo kodolīgi," tā Rīds.

Vajadzētu akcentēt izglītību un pašu svarīgāko no iepriekšējās pieredzes. Arī šis ir viens no jautājumiem, kurā potenciālie darbinieki mēdz lieki izplūst garā monologā, tāpēc savu svarīgāko vajadzētu mēģināt pastāstīt minūtē vai divās, uzsver "Mns" eksperti.

Source info

DELFI Viņa


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Viņa.lv iesaka