Divdomīgas frāzes, kas priekšniekam liks niknumā ieplest acis
Foto: Shutterstock

Ir patīkami, ja darbā vari justies labi un izteikt savu viedokli, taču eksistē situācijas, kad mēli vajadzētu turēt aiz zobiem. Priekšniecība tavas frāzes var uztvert citādāk, veidojot divdomīgas situācijas. Turklāt nereti kāds neapdomīgs teikums var kļūt par pamatu uzticamības zaudēšanai, piemēram, ceļā uz paaugstinājumu. Lai tā nenotiktu, iepazīsties ar frāzēm, kas priekšniekam, visticamāk, liks niknumā ieplest acis.

"Atliksim lēmumu uz rītdienu"

Šī frāze, iespējams, katram priekšniekam izraisa pamatīgas galvassāpes, norāda portāls "Business Insider". Tas skaidrojams ar to, ka darba devējs savos darbiniekos vēlas redzēt vienu no svarīgākajām īpašībām – lēmumu pieņemšanu. Ja izsaki frāzi ar domu, ka lēmumu nav svarīgi pieņemt šodien, tu radi ideju, ka neesi gatava atbildībai konkrētajā situācijā. Tā vietā, lai atliktu uz nākamo dienu, apkopo visus iespējamos faktus, kas var noderēt. Ja arī lēmumu pieņemt ir grūti, paskaidro priekšniecībai, ka, ņemot vērā konkrētos datus, tavs lēmums ir tieši tāds. Veiksmīgāki darbinieki ir tie, kas spēj domāt un spriest itin visās situācijās.

"Labi…"

Veiksmīga komunikācija ir pamats ne tikai romantiskām, bet arī darba attiecībām. Nereti tā norit tiešsaistē vai ar e-pasta starpniecību, kad katram vārdam ir liela nozīme. Turklāt, tieši sarakstoties elektroniski, bieži vien var rasties pārpratumi un nesaprašanās. Šādās situācijās frāze: "Labi…" nebūs labākais variants. Saprotams, ka tas neattiecas uz visām situācijām, tomēr ņem vērā, ka izteikšanās plašākos teikumos, iekļaujot katru detaļu, ilgtermiņā atmaksāsies.

Tāpat šī frāze nepaskaidro, vai piekrīti notiekošajam un kāds ir tavs viedoklis. Tā vietā labāk izvēlies "Jā" vai "Nē" – ar šiem vārdiem skaidrāk tiks norādīta tava nostāja. Turklāt centies paskaidrot arī iemeslu, kāpēc, piemēram, uzskati par labu konkrētajam lēmumam, izsakoties plašākos teikumos un pamatojot savu viedokli.

Tags

Attiecības Karjera Sievietes Vīrietis

Comment Form