Jauna darba meklējumi, vēl neuzrakstot atlūgumu: kas jāievēro šajā modelī
Foto: Shutterstock

Kad runa ir par jauna darba meklēšanu, bieži vien uzsver – pats galvenais uzreiz neiet prom no esošā, jo neviens nevar skaidri pateikt, cik ilgu laiku meklējumi aizņems. Vienam var paveikties un vilinošs piedāvājums viņu atradīs jau nākamajā dienā, kamēr citam var nākties lauzīt galvu mēnešiem. Lai nepaliktu ar tukšām kabatām, "Forbes" piedāvā iepazīties ar noderīgiem padomiem, kā vajadzētu darīt un kam pāri vilkt treknu strīpu, ja darba meklējumi uzsākti, vēl strādājot vecajā vietā.

Lai atrastu jaunu darbu, svarīgi būt apritē. Atrodoties profesionālajā vidē, katru dienu ir iespēja satikt un iepazīt interesantus cilvēkus, kuri, iespējams, nākotnē var kļūt par jaunajiem kolēģiem vai priekšniekiem. Viņi var arī ieteikt kādu tieši tev piemērotu vakanci, kas nebūs iespējams, uzreiz uzrakstot atlūgumu.

Kā raksta "Forbes", jaunu izaicinājumu meklēšana, vēl strādājot savā ilggadējajā darbā, padara tavu kandidatūru pievilcīgāku potenciālo darba devēju acīs. Ikviens uzņēmums vai iestāde vēlas nolīgt labākos no labākajiem, un šie cilvēki parasti ir ar stabilu darbu. Lai gan, ļoti iespējams, aiziešana no darba bija paša izvēle, tas intervētājam var raisīt jautājumus un nedrošības sajūtu par tavu piemērotību nopietnu darbu veikšanai.

Tāpat vērts piebilst, ka šādā modelī tev vienmēr ir rezerves variants – esošais darbs. Ja nostrādāts ar darba devēju nolīgtais laiks līdz aiziešanai, bet jauns darbs vēl atrasts nav, cilvēku var pārņemt panika, ņemot vērā, ka arī iekrājumiem var pienākt gals. Impulsīva atlūguma neuzrakstīšana noņem papildu spriedzi, tādējādi arī palīdzot saglabāt vēsu prātu un mieru, ja pirmajās darba intervijās netiek saņemta pozitīva atbilde. Starp citu, šādā variantā tev ir arī lielāka iespēja uzstādīt savus noteikumus, jo konkrētais piedāvājums nav tava vienīgā opcija.

Lai gan plusu ir gana daudz, protams, pastāv arī iespēja, ka arī šajā modelī viss neiet kā smērēts. Turpinājumā iepazīsties ar noderīgiem padomiem, kā gūt pēc iespējas lielāko labumu, nesabojājot ar visiem attiecības.

Tags

Attiecības Karjera
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form