Kas liecina par toksisku darba vidi un kā rīkoties, tādā nonākot
Foto: Kamil Feczko / cc

Darbs toksiskā vidē ne tikai liek mums ienīst savu darbu, bet arī var novest pie nopietnām problēmām, tostarp pie izdegšanas, pārmērīga noguruma, trauksmes un pat depresijas. Tieši tāpēc ir svarīgi prast atpazīt šādu darba vidi un zināt, kā rīkoties, tādā nonākot.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Bieži gadās, ka birojā kopā ar kolēģiem pavadām daudz vairāk laika nekā mājās kopā ar draugiem vai ģimeni. Tad kāpēc tik daudzi no mums savu laimi un labsajūtu nepadara par prioritāti arī darbā? Portāls ''Stylist'' atsaucas uz pētījumu, kas rāda – laimes sajūta darbā ir veiksmes un produktivitātes atslēga, taču spiediens un pieaugošais stresa līmenis aizņem arvien vairāk telpas mūsu prātos, un laimei kā prioritātei darbā kā idejai, uz kuru tiekties, vairs nepietiek vietas.

Tāpat šī pieaugošā spiediena rezultātā kļūst pārāk viegli aizmirst par toksiskas darba vides pazīmēm. Neatkarīgi no tā, vai tu vienmēr mēģini attaisnot savu priekšnieku, piemēram, par to, ka viņš vai viņa nepārtraukti kliedz, ''jo viņu vienkārši nomāc stress'', vai nepievērs uzmanību kolēģu pasīvi agresīvajiem komentāriem, ''jo viņiem ir slikta diena'', šāda uzvedība ātri vien apkārtējo vidi padara par toksisku.

''Toksiskā darba vidē valda savstarpējā cīņa, pasīvā agresija, arī klaigas, drāma un nelaimīgi darbinieki, kas noved pie būtiska produktivitātes samazinājuma,'' paskaidro ''Client Matters'' biznesa mentore Aleksandra Lihtenfelde. ''Strādājot tādā profesionālā vidē, tiks ietekmēta arī darbinieka garīgā veselība, bet toksiskā darba kultūrā neviens parasti nemēģina par to runāt un ieviest pārmaiņas. Ja tu strādā toksiskā darbavietā, ar laiku bezspēcības sajūta var sākt ietekmēt arī tavu personīgo dzīvi, iedragājot gan pašcieņu, gan robus attiecībās ar citiem. Palielināts stress, strādājot tādā vidē, var arī ar laiku izraisīt izdegšanu, pārmērīgu nogurumu, trauksmi un dažkārt pat depresiju,'' paskaidro eksperte.

Paturot prātā iepriekš minēto, ir ļoti svarīgi, lai ikviens zinātu, kā rīkoties, nonākot toksiskā darba vidē. Turpinājumā iepazīsties ar Lihtenfeldes uzskaitītajām pazīmēm, kas var liecināt par toksisku darba vidi, kā arī ieteikumiem, ko lietas labā darīt.

Tags

Toksiskas attiecības Attiecības Karjera Izdegšanas sindroms Stress Toksisks
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form