Konfliktu mākslas apgūšana un kļūdas, kas liek vienmēr zaudēt
Foto: Shutterstock

Jau ilgstoši tiek pētīts, kāpēc vienam cilvēkam visi pūliņu karjeras izaugsmē beidzas ar izgāšanos, kamēr citiem panākumi šķiet jau ielikti šūpulī. Emocionālās inteliģences pētnieks Treviss Bredberijs savā "LinkedIn" profilā to skaidrojis ar spēju veiksmīgi atrisināt konfliktus, kas rezultātā dod labumu pašiem. Kā nenošaut greizi un ar kādām stratēģijām aizstāt populārākās kļūdas, skaidrosim turpmākajās rindās.

Lai gan varētu šķist – kalna virsotnē iespējams nostāties vienatnē, visbiežāk tomēr ir vajadzīgs atbalsts un palīdzība, kuru nereti sniedz kolēģi. Savstarpējās attiecības un saikne ar citiem darbiniekiem bieži vien veidojas tieši diskusiju un konfliktu laikā, jo saspīlētās situācijas atrisināšanas veids lielākoties nosaka to, cik respektēts kolektīvā būsi. Jo veiksmīgāk strīdu atrisināsi, jo uzticamāka būsi, dodot lielu artavu mērķu sasniegšanā.

Konfliktam attīstoties, bieži vien iespējams nonākt pie ļoti svarīgām sarunām – brīžiem, kad likmes ir augstas, emocijas ir ļoti sakāpinātas, bet viedokļi – krasi atšķirīgi. Kā šādās situācijās rīkoties? Pirmkārt, mācīties no citu kļūdām. Otrkārt, rast iespējami labāko variantu, kā šīs kļūdas nepieļaut. Un, treškārt, neļaut emocijām ņemt virsroku, jo strīda karstumā pateikto un izdarīto atpakaļ paņemt nevarēs.

Tags

Attiecības Karjera

Comment Form