Mācies no kļūdām un domā soli uz priekšu – kā iegūt priekšnieka uzticību
Foto: Shutterstock

Lēmums par tevis pieņemšanu darbā vai atlaišanu ir priekšnieka rokās. Tāpat vadītājs lemj par iespējamajiem paaugstinājumiem un citiem bonusiem, tāpēc labas savstarpējās attiecības ir pat ļoti vēlamas. Tomēr abpusēja cieņa, sapratne un uzticība nav iegūstama vienā dienā – tam ir nepieciešams laiks, kurā sevi pierādīt. Ņemot vērā, ka darba vietās laiks ir nauda, zināt, kāda rīcība var uzticības iegūšanu paātrināt, nenāks par ļaunu.

Priekšnieka acīs parādot sevi labā gaismā, iespējams saņemt ne tikai fiziskus labumus, bet arī tas noteikti palīdzēs augt tev pašai. Vadītājs, redzot, ka esi spējīga un uzticama darbiniece, visticamāk, sniegs tev arvien vairāk iespēju, kā sevi vēl un vēl pierādīt. Tāpat savstarpējā cieņa rada patīkamu darba vidi, kuru tik ātri nevēlēsies pamest.

Iespējams, arī tu vēlies uzlabot attiecības ar savu priekšnieku, tāpēc piedāvājam iepazīties ar portāla ''Reader's Digest'' speciālistu sagatavotajiem ieteikumiem, kas var palīdzēt izveidot savstarpējo cieņu un uzticību ne tikai ar vadītāju, bet arī citiem kolēģiem.

Pirms vaicā pēc palīdzības iepazīsties ar iespējamajiem risinājumiem

Visu zināt nav iespējams, tāpēc kādā brīdī, sastopoties ar grūtībām, gribēt lūgt palīdzību nav nekas neparasts un slikts. Tāpat lielisks priekšnieks tikai priecāsies palīdzēt, lai gan tu, gan jūsu uzņēmums no tā tikai iegūtu. Taču nelūdz palīdzību tūliņ kā atduries pret šķietamu strupceļu. Vispirms pati uzmeklē vai apdomā visus iespējamos situācijas risinājumus un izvirzi vienu, tavuprāt, vispiemērotāko, un tikai tad vērsies pie vadītāja pēc palīdzības. Tā tavs priekšnieks redzēs, ka tu jau esi ieguldījusi darbu, mēģinot atrast iespējamo alternatīvu, nevis jau pašā sarežģījuma sākumā padodies. Un tavs vadītājs to pavisam noteikti novērtēs.

Tags

Attiecības Karjera
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form