Pārbaudīti ieteikumi, kā padarīt darba dienu ražīgāku

Pārbaudīti ieteikumi, kā padarīt darba dienu ražīgāku
Foto: Shutterstock

Mums katram izstrādājusies sava darba rutīna. Citam tā, iespējams, ir veiksmīgāka un ražīgāka, citam – nenes tik lielus darba augļus. Kā būt to ražīgo un veiksmīgo darbinieku vidū? Lūk, "Forbes.com" apkopojis dažus ieteikumus.

Ierodies laikā

Protams, daudziem ierašanās laikā ir pašsaprotama lieta, tomēr tiem, kas mēdz nokavēt pāris minūtes vai pat krietni ilgāku laiciņu, derētu zināt, ka tas momentāli izjauc visu dienas režīmu. Ierašanās laikā palīdzēs labāk sakoncentrēties darbam un padarīt visas lietas laikā.

Dziļi ieelpo

Pirms ķeries pie darbu jūras – vispirms dziļi ieelpo un sakoncentrē spēkus gaidāmajam darba maratonam. Iespējams, būsi uz darbu steigā skrējis, jo pārāk ilgi aizkavējies sastrēgumā, bet, iespējams, šorīt aizgulējies. Šāds neliels rituāliņš palīdzēs nomierināt nervus un strādāt ar milzīgu atdevi.

Pārbaudīti ieteikumi, kā padarīt darba dienu ražīgāku
Foto: Shutterstock

Uztver katru dienu kā jaunu sākumu

Atceries, ka katra diena ir jauna iespēja – nevelc līdzi nepatīkamās emocijas no iepriekšējās dienas, jo katra diena paredzēta, lai to pavadītu maksimāli ražīgi, tāpēc nedomā par vakar notikušo kļūmi, bet labāk domā par to, kā tieši šo dienu padarīt pēc iespējas veiksmīgāku.

Slikto garastāvokli atstāj mājās

Mums katram ir savas emocijas un savi dzīves notikumi, taču tiem nevajadzētu ietekmēt arī pārējo kolektīvu. Ja tev nepatīk celties no rītiem, tā ir tikai tava problēma, ienākot pa biroja durvīm, savu ne sevišķi labo garastāvokli atstāj ārpusē un centies tam neietekmēt darba gaitu.

Organizē savu dienu

Pirmā darba stunda ir lieliska, lai sakārtotu savas darba dienas plānu un izvirzītu prioritātes. Vispirms jāsaprot, ko vēlamies paveikt, kādi ir sasniedzamie mērķi, un tikai pēc tam ķeries pie darbu veikšanas. Ja izlaidīsi šo posmu, sāksi darba dienu ar mazāk svarīgiem darbiem un beigās būsi zaudētājs, kā arī liksi uztraukumam un stresam ņemt virsroku gadījumā, ja diena neritēs kā vajadzētu.

Esi laipns

Arī gadījumā, ja neesi rīta cilvēks, ierodoties birojā jābūt žirgtam. It īpaši, ja esi atbildīgos amatos, kuros tev citi ir jāiedrošina un jāuzmundrina. Ja būsi priecīgs un uzjautrināsi visus rīta agrajās stundās, uzreiz uzlabosies kopējā atmosfēra kolektīvā. Arī gadījumā, ja miegs vēl galīgi nav pārgājis, vismaz, ieejot telpās, izspied to laimīgo sejas izteiksmi un visus pasveicini ar labo rītu.

Kontaktējies ar darba kolēģiem

Piecu vai desmit minūšu atraušanās no darba nenodarīs sevišķu kaitējumu – aizej uz virtuvi, uzvāri kafiju un pārmij pāris vārdus ar kolēģiem. Ideālākajā gadījumā ik pa kādam noteiktam laika posmam izveido mazas sanāksmītes, kurās kopīgi izrunājat mērķus un sasniegumus – šādas tikšanās palīdzēs kolektīvam koncentrēties uz darbu un darīt to ar sevišķu atbildību.

Saglabā savu darba vietu kārtībā

Kārtīgās kaudzītēs sašķiroti dokumenti, glīti sakārtoti rakstāmpiederumi un pārējie sīkumi – svarīgi, ka viss, kas atrodas uz galda ir organizēts un zini, kurā vietā atrodas konkrētā lieta. Šādā darba vietā būs gan patīkami atrasties, gan arī raitāk padosies darbi.

Pārbaudīti ieteikumi, kā padarīt darba dienu ražīgāku
Foto: Shutterstock

Neļauj savai e-pasta kastītei novērst uzmanību no svarīgām lietām

Nav noslēpums, ka šajā gadsimtā ik pa brīdim vēlamies pārbaudīt savus sociālos tīklus un e-pastu un pārliecināties, ka tajās nav kādas jaunas ziņas, taču arī ar šo jābūt uzmanīgam, jo nepārtraukta jaunumu pārbaudīšana var patiesi novērst uzmanību no darba. Mēs katrs zinam, ka viena izlasīta vēstule var novest pie smieklīgiem kaķu video, tāpēc patiesi vajadzētu izvērtēt, kuri ziņojumi attiektos uz darbu, bet kuri var pagaidīt līdz nokļūsi mājās.

Zvani un e-pastu nosūtīšana

Nekas nevar būt kaitinošāks, kā atbildes nesagaidīšana līdz darba laika beigām. Ja zini, ka šajā dienā vajadzīga atbilde no kāda, labāk ieplāno sazināšanos ar šo cilvēku pēc iespējas laicīgāk. Ja zini, ka šis cilvēks ikdienā aktīvi izmanto e-pastu, tad vari savu sakāmo nosūtīt agrā rīta stundā uz viņa e-pastu, taču, ja vēlies zvanīt, tad nogaidi, līdz šim cilvēkam sākas darba laiks, un tad pēc aptuveni 30 minūtēm vari zvanīt, jo, ja cilvēka darba laiks sākas astoņos un viņu centīsies sazvanīt vienu minūti pāri astoņiem, iespējams, viņš nebūs vēl iestrādājies un būs grūti ieiet darba ritmā.

Izmanto savu darba ražīguma laiku

Ir cilvēki, kuri teic, ka vislabāk viņiem ir strādāt agri no rīta, kad galva vēl "skaidra" un prāts loģiski domājošs. Ja tā, tad centies izmantot savas darba spējas, cik vien iespējams, un saplāno ražīgu rīta cēlienu.

Ieplāno nelielu pārtraukumu

Neliels pārtraukums dienas vidū palīdzēs atpūtināt nogurušo prātu un sakopot spēkus turpmākajai darba dienai. Izmanto to, kā vēlies – neliela pastaiga, kafija ar kolēģiem vai ieplāno paēst pusdienas. Ja nedosies pelnītā pārtraukumā, iespējams, strādājot bez tā, beigās nepaveiksi neko vairāk, jo vienkārši vairs nespēsi sakoncentrēties.

Source info

DELFI Viņa


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl