Pazīmes, kas liecina – darbā neesi īstajā vietā
Foto: Shutterstock

Katram no mums nākas piedzīvot dienas, kad negribas celties un doties uz darbu, jo viss ir apnicis. Lielākajā daļā gadījumu nekādas pārmaiņas dzīvē nenotiek, un tās arī nav nepieciešamas, jo pēc slinkuma pārvarēšanas, kārtīgas izgulēšanās vai, mainoties garastāvoklim, darbs vairs nepatiku nesagādā. Tomēr ne vienmēr tas tā notiek.

Satraukties par to, ka esi par vecu, lai mainītu savu dzīvi, nevajadzētu. Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) speciālisti skaidro: "Profesionālās izvēles un karjeras veidošanas jautājumi mūsdienās skar ne tikai skolēnus un jauniešus, bet arī pieaugušos, jo pārmaiņas darba tirgū vai dzīves mērķu maiņa liek apgūt ko jaunu un mainīt nodarbošanos." Ja esi sapratusi, ka nestrādā sev piemērotā darbavietā, ieteicams apmeklēt NVA karjeras konsultantu, kura uzdevums ir palīdzēt izprast situāciju, noteikt profesionālās dotības un piemērotākās profesijas.

Ja jūti, ka pienācis mainīt nodarbošanos, esi zaudējusi darbu vai tava profesija darba tirgū nav pieprasīta, NVA speciālisti norāda: "Pirms pieņemt izšķirošo lēmumu, ir vērts ieskatīties sevī: apkopot savu iepriekšējo pieredzi, apzināt savas zināšanas, prasmes un iemaņas, kā arī izvirzīt jaunus mērķus." Lai labāk sevi izprastu un palīdzētu pieņemt lēmumus, aģentūra aicina izpildīt testus, kas palīdzēs izprast tevī esošos resursus un veidus, kā tos izmantot, lai uzsāktu jaunu profesionālās karjeras posmu. Ar šiem testiem un anketām tu vari iepazīties šeit.

Tiem, kas nevar saprast, vai darbā atrodas īstajā vietā, piedāvājam iepazīties ar "Forbes" izvirzītajām pazīmēm, kas liecina, ka savā darbā noteikti neesi īstajā vietā.

Source

DELFI Viņa

Tags

Karjera
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form