Piecas lietas, ko darba devējs apskata potenciālo darbinieku soctīklu profilos
Foto: Shutterstock

Vai tev kādreiz nācies saskarties ar situāciju, kad darba intervijā šķiet esi sevi parādījis ļoti labi, taču pie kārotā amata tāpat netiki? Iespējams, iemesls slēpjas tavās sociālo tīklu aktivitātēs, jo liela daļa darba devēju pirms potenciālā darbinieka pieņemšanas kolektīvā izpēta pieejamos profilus. Šajā rakstā skaidrosim, kam tieši uzņēmumu vadītāji nereti pievērš uzmanību.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vispirms jāsaka, ka darba devēju var nedaudz mulsināt fakts, ka neesi sociālajos tīklos. Protams, tā ir cilvēka brīva izvēle, taču laikmetā, kad lielākajai daļai cilvēku darbspējīgā vecumā ir telefoni ar interneta pieslēgumu, tas var šķist pat nedaudz aizdomīgi.

Kāds varbūt uzskata, ka profilu uzturēšana un sērfošana internetā tikai aizņem milzum daudz laika, kuru ikdienā varētu kvalitatīvi pavadīt ar ģimeni vai darot svarīgākas lietas. Lai nu kā, sociālo tīklu profili kā uz delnas noliek kaut nelielu daļu iespējamā darbinieka dzīves un ikdienas, tāpēc no tur esošā satura iespējams izdarīt jau kādus secinājumus.

Kādas aktivitātes darba devēju varētu neapmierināt potenciālā darbinieka sociālo tīklu profilos, lasi turpinājumā!

Tags

Darba intervija Karjera Sociālie tīkli
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form