Skarbas un nesaudzīgas dzīves mācības, kuras likt lietā veiksmīgākai nākotnei
Foto: bruce mars / cc

Dzīves likstas un nesaudzīgi notikumi var šķist kā īstena neveiksmes formula, tomēr no otras puses – skarbas pieredzes spēj atvērt acis veiksmīgākai nākotnei. Šoreiz, iedvesmojoties no psihologa un emocionālās inteliģences pētnieka Trevisa Bredberija sniegtajiem padomiem vietnē "LinkedIn", "Viņa" piedāvā apskatīt daļu dzīves mācību, kuras iespējams likt lietā, lai nākotne iezīmētos daudz veiksmīgākās krāsās.

Agrāk vai vēlāk visi piedzīvo neveiksmi, taču atšķirība no vairāk un mazāk veiksmīga cilvēka ir tāda, kā uz šo likstu tiek reaģēts. Viens no variantiem ir gūt pieredzi un iedvesmu labākai nākotnei, tomēr neskaitāmi cilvēki izvēlas destruktīvāku variantu – nesaudzīgo mācību uztvert par neveiksmju sēriju ikdienā, kam īpaša uzmanība nav jāpievērš. Bredberijs norāda, ka brīdī, kad dzīves mācībai piešķir pareizo attieksmi, tā kļūst par labāko skolotāju, kāds tev jebkad ir bijis.

Pirmais solis vienmēr ir grūtākais

Lai arī par kādu dzīves aspektu tu domātu, pirmais solis mērķu sasniegšanā vienmēr būs tas grūtākais. Tāpēc neskaitāmi cilvēki nokavē savu iespēju, nemotivē sevi, lai sasniegtu kaut mazāko mērķi, jo jūt grūtības, pārvarot pirmās likstas. Tajās var mīties bailes, neizdošanās un vilšanās sajūtas, kā arī trauksme par neveiksmi. Tomēr, lai tiktu uz priekšu, ir jāsper pirmie soļi, lai cik sarežģīti tie būtu.

Labas lietas prasa laiku

Panākumi nevar rasties vienā vakarā – šo derētu ielāgot daudziem, it īpaši – nepacietīgajiem. Lai neizklausītos tik pesimistiski, der ielāgot, ka ne jau tas rezultāts būs pelnītie augļi, bet gan process, kamēr tu līdz tiem nokļūsti. Bredberijs min lielisku piemēru – Henrijs Fords automašīnu biznesam pievērsās tikai 45 gadu vecumā, skaidrojot, ka panākumi prasa laiku un pūles. Kaut arī šķiet, ka nekad mērķi nesasniegsi, ja jau šobrīd izbaudi procesu un priecājies, piemēram, par katru darba dienu, esi jau soli tuvāk veiksmīgākai dzīvei.

Source

DELFI Viņa

Tags

Attiecības Dzīve Karjera Sievietes Vīrietis
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form