Smalki pavedieni ķermeņa valodā: kā neverbālo komunikāciju izmantot savā labā
Foto: rawpixel / cc

Dienas laikā cilvēks veic neskaitāmas kustības, kas daļā gadījumu sniedz kādu konkrētu informāciju, piemēram, par lielisku garastāvokli var liecināt atbrīvota seja ar vieglu smaidu, savukārt salīkusi mugura un sakrustotas rokas var neverbāli teikt: "Netuvojies man!" Šo komunikāciju bez vārdiem bieži piemin politiķu vai slavenu pāru starpā, lai vētītu un izzinātu visus noslēpumus.

Savukārt, lai ķermeņa valodu spētu izmantot savā labā, iedvesmojoties no "Rider's Digest" un "Psychology Today", "Viņa" sagatavojusi dažus ieteikumus, kas būtiski uzlabos tavu darba ikdienu un arī sadzīvi mājās. Process, kas notiek neverbālas komunikācijas laikā, tiek skaidrots, izmantojot cilvēka ķermeni, kustības, sejas grimases, balss toni un skaļumu, kā arī citus smalkus pavedienus.

Rokas, kas veido trijstūri

Nereti tieši politiķi vai augstas amatpersonas un lielu uzņēmumu vadītāji izvēlas rokas savienot, veidojot trijstūri – pirksti veido figūras spicīti, savukārt īkšķi savienojas un līdzinās pamatnei. Šī kombinācija savā veidā parāda varu un nozīmību, kas runātājam piemīt. Atsevišķās situācijas ir lieliski neverbāli paust savu svarīgumu, bet, piemēram, darba intervijās šādi rokas savienot nevajadzētu.

Rokas trijstūra pozīcijā palīdz cilvēkus uzskatīt ticamākus un vairāk kā ekspertus noteiktā jomā, ja tie tādi patiesi ir. Savukārt, ja nemaz neorientējies nozarē, par ko klāsti savam darba kolēģim vai centies iegūt jaunu amatu, šī kombinācija var tikt uztverta kā augstprātības simbols. Mūsdienās cilvēki ir pietiekami zinoši arī ķermeņa valodas aspektos, tāpēc noslēpt patiesību kļūst arvien grūtāk.

Tags

Karjera Problēmas darbā
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form