Vadības prasmes, kuras iemieso izcili līderi
Foto: Shutterstock

Izcila vadība var būt sarežģīta lieta, kuru saprast un ieviest praksē. Tu, visticamāk, atpazīsi lieliski līderu, ja tāda labā strādā, bet viņam pašam var būt grūti definēt, kas ir tas, kas viņa vadību padara tik efektīvu. Emocionālās inteliģences pētnieks Treviss Bredberijs savā ''LinkedIn'' profilā skaidro – tieši līdera rīcība (darbi un vārdi), kuru viņš vai viņa piekopj ikdienā, atklāj lieliskas vadības būtību.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ja arī tu vēlies būt izcila līdere, Bredberijs iesaka pētīt, ko dara citi lieliski vadītāji, un mēģināt viņu izturēšanos ieviest savā praksē. Turpinājumā vari iepazīties ar piecām īpašībām, kuras iemieso labi līderi un kuras var iemācīties ikviens.

Lieliski līderi ir iecietīgi, bet nav vāji

Vadības prasmes, kuras iemieso izcili līderi
Foto: Shutterstock

Viena no visgrūtāk apgūstamajām īpašībām ir laipnība, kas paredz dalīšanos lauros un citu sasniegumu slavināšana. Tas ir līdzsvarojošs akts starp patiesu laipnību un neizskatīšanos vājam. Balansa atslēga ir atskāršana, ka laipnība ir tieša un skaidra (nerada jautājumus), bet ne vienmēr tā būs tikai pozitīva. Piemēram, bez vilcināšanās un aplinkus runām darbiniekiem paziņot nepatīkamus jaunumus ir iecietīgāk nekā viņus vai sevi ''sargāt'' no nepatīkamās sarunas. Tā drīzāk būs vājuma pazīme.

Tāpat patiesa laipnība nav savienojama ar gaidām, cerībām. Un tā ir vājības pazīme, ja to izmanto sev par labu. Šādai laipnības izpausmei citi visbiežāk nekavējoties ''redz cauri''. Dzīvs piemērs ir uzņēmuma ''Starbucks''' izpilddirektors Hovards Šulcs, kas darbinieku izglītošanā nolēmis ieguldīt 250 miljonus dolāru, atpakaļ neprasot neko. Kā arī tūliņ pēc augstskolas (jā, Šulcs apmaksā darbinieku skolu rēķinus) beigšanas darbiniekiem ir iespēja uzņēmumu pamest, ja viņi to vēlas. Tā ir patiesa laipnība.

Tags

Attiecības Karjera Līderis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form