Dažādas prāta spējas ir vienīgā lieta, ko tev atņemt nevar neviens. Tāpēc būtiski ir šajā jomā pilnveidot sevi ik dienu. Arī laba atmiņa ir viena no tām lietām, kas noteikti palīdz gan ikdienā, gan profesionālajā sfērā. Šoreiz piedāvājam dažas vienkāršas tehnikas atmiņas stiprināšanai.

Atmiņu pils veidošana

Šī ideja balstās uz spēcīgām telpiskām atmiņām. Piemēram, bez iepirkuma saraksta, ko izveidojām pirms 10 minūtēm, bet aizmirsām mājās, ir grūti atcerēties, ko nepieciešams iegādāties veikalā, bet nez kāpēc tajā pašā laikā ļoti spilgti atceramies dažādas bērnības rotaļlietas.

Par atmiņu pils pamatu kalpo labi pazīstamas vietas vizualizācija. Piemēram, tavs miteklis. Aizver acis un iztēlojies, ka tur atrodies. Katrā istabā "novieto" pāris lietas, ko nepieciešams atminēties. Bet tad, palēnām kustoties cauri istabām, tu šīs lietas pamani un uzreiz tās ataust atmiņā. Tāpat istabās iespējams novietot ne tikai reālas preces, ko nepieciešams nopirkt, bet arī dažādus faktus.

Šī ir ļoti vienkārša, taču izplatīta metode tiem, kas vēlas uztrenēt savu atmiņu.

Tags

Atmiņa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form