Dusmu faktors attiecībās – kā savaldīties un kontrolēt sevi strīda karstumā
Foto: Zhen Hu / cc

Nevainīgi strīdi, ilgstoši konflikti vai dusmas spēj sagraut pat šķietami lieliskas un saskanīgas attiecības. Problēmas sakni nav nemaz tik vienkārši noteikt – tā var būt saistīta ne tikai ar tevi pašu, bet arī tavu partneri, ģimenes modeli, finansiālo vai veselības situāciju. Tāpēc "Viņa" pēta, kā kontrolēt dusmas un tikt ar tām galā attiecībās.

Dusmas ir dabiska un normāla cilvēka emocija, kas iezogas praktiski katrās attiecībās agrāk vai vēlāk, norādīts "Psycom". Tāpēc nekādā gadījumā nevajadzētu tās noliegt vai izvairīties no dusmu esamības, bet gan pievērst uzmanību cēloņiem, kāpēc jūti šo spēcīgo emociju. Turklāt nereti dusmas tiek virzītas to virzienā, kurus visvairāk mīli, piemēram, pret vīru, sievu, bērniem, vecākiem.

Nereti tiek pieminēta arī kaislība, kuras izpausme, piemēram, dusmu veidā nevar notikt nekontrolēti. Tāpēc dusmu pārvaldīšana un veids, kā attiecies pret šo emocionālo stāvokli, ir pietiekami nozīmīga un svarīga prasme, kas var balstīt intimitāti un briedumu mīlošās attiecībās.

Tāpat ir vērts aizdomāties par to, kāpēc nereti sūdzies, piemēram, savām draudzenēm par attiecību problēmām vai arī centies kādā veidā kontrolēt savu partneri. Abi šie nosauktie piemēri bieži ir atbildes reakcija vai cēloņu sakarība tieši dusmām. Turklāt dažkārt cilvēks nemaz nenojauš, ka pie vainas var būt pilnīgi citi iemesli, kas izraisa konfliktu virkni un satraucošu emocionālo stāvokli jeb dusmas.

Tags

Attiecības Attiecības ģimenē Laulība Mīlestība Strīds

Comment Form