Ieteikumi, kā pēc šķiršanās atsākt doties uz randiņiem
Foto: Shutterstock

Uzsākot attiecības, tu domā tikai par iespējamo kopīgo nākotni nevis dienu, kad kādu nesaskaņu vai mīlestības zuduma dēļ šķirsieties. Taču ne visas attiecības, arī ne tādas, kas koptas un lolotas vairāku gadu garumā, noturas līdz pat sirmam vecumam. Taču attiecību beigas nebūt nenozīmē pasaules galu – vienmēr ir iespēja atgriezties pie randiņiem.

Nav svarīgi, vai ar nupat šķirto partneri bijāt pāris kopš vidusskolas laikiem vai jūsu saistības ilga vien gadu. Došanās uz randiņiem pēc šķiršanās var likties pārāk sarežģīta – tā it kā, tu gribētu spēlēt spēli, bet pazudusi tās noteikumu lapa. Tas tāpēc, ka ne tikai, iespējams, mainījušies paradumi, kā pāri iepazīstas un uzsāk attiecības, bet mainījusies esi arī tu. Lai kaut nedaudz mazinātu nemieru un satraukumu pirms atsākt doties uz randiņiem, piedāvājam ieskatīties portāla ''Prevention'' ekspertu ieteikumos.

Tikai tu zini, ka esi gatava uzsākt jaunas attiecības

Nav veida, kā noteikt, kad tava sirds ir pietiekami sadzijusi un tu esi gatava atsākt doties uz randiņiem, portālam ''Prevention'' stāsta psihoterapeits un grāmatas ''Fragile Power'' autors Pols Houkmeijers. ''Ir svarīgi savai centrālajai nervu sistēmai dot laiku, lai apstrādātu sāpes un pieņemtu jauno realitāti, pirms lēkt randiņu jūrā,'' viņš skaidro. Dažiem cilvēkiem tas var ilgt pāris mēnešus, citiem – gadu vai pat ilgāk. Lai saprastu, vai esi gatava, iztēlojies, ka atveries jaunam cilvēkam un ļaujies attiecībām, un pavēro savas emocijas un sajūtas. ''Ja tev joprojām ir sāpīgi, nesteidzies. Ja jūties patīkami satraukta un cerību pilna, tu esi gatava,'' stāsta Houkmeijers.

Domā par šķiršanos no cita skatu punkta

Tas ir pavisam normāli izjust neveiksmi vai sēras, kad nolemts attiecības pārtraukt, bet, pirms iespējams atrast laimes sajūtu ar jauno partneri, mēģini sev piedot un novērtēt iespējas, kuras tevi vēl tikai sagaida, stāsta Houkmeijers. ''Es saviem pacientiem palīdzu saprast, ka viņu izvēle šķirties nav novedusi pie posta, bet gan palīdzējusi radīt labāku un laimīgāku dzīvi sev un saviem mīļajiem.''

Atbrīvojies no pagātnes uzstādījumiem

Iespējams, pēdējoreiz, kad devies uz randiņiem, meklēji partneri ar konkrētām iezīmēm, piemēram, augumā garāks par tevi, patīk aktīvā atpūta un lasīt grāmatas. Tagad, kad esi pieredzējušāka, apsver domu vairs nesekot iedomātām prasībām. ''Mēs bieži vien koncentrējamies uz ārējām lietām kā izskats vai nauda, bet, lai veidotos veselīgas attiecības, nepieciešams skatīties uz cilvēka iekšējām vērtībām, piemēram, vai viņam piemīt ētikas izjūta, vai viņš ir empātisks, vai ir pacietīgs,'' portālam ''Prevention'' skaidro psihoterapeite un grāmatas ''Dr. Romance's Guide to Finding Love Today'' autore Tīna B. Tesīna. ''Cilvēka iekšējo pasauli nespējam novērtēt, kamēr neesam kļuvušas vecākas vai guvušas pieredzi, no kuras mācīties.''

Nesteidzies uzsākt fizisku kontaktu

Ja vēl neesi gatava dzimumattiecībāmm, Houkmeijers aicina izveidot plānu. ''Nolem, ka pirmo vai pirmos pāris attiecību mēnešus ar jauno partneri dosies randiņos tikai uz kafejnīcām vai restorāniem dienas gaišajā laikā un jums nebūs nekāda seksuālā kontakta,'' viņš iesaka. ''Brīdī, kad būsi apmierināta ar izveidoto plānu un tev izdosies to izpildīt, vari noteikt jaunus termiņus ne tikai romantiskām un emocionālām, bet arī fiziskām attiecībām.''

Iesildies randiņā ar paziņu

Atmet domu, ka katrā randiņā jāsatiekas ar potenciālo nākamo dzīvesbiedru. Psihoterapeite Tesīna iesaka atsākt došanos uz randiņiem, uz kafiju vai pusdienām uzaicinot kādu paziņu. ''Tu jutīsies daudz komfortablāk un drošāk, ja sākumā satiksies ar kādu, kuru jau zini – tas var būt bijušais kolēģis vai sens skolas biedrs. Jums jau ir kopīgas intereses, par kurām runāt, tāpēc nejutīsies neērti,'' viņa stāsta.

Izmēģini iepazīšanās aplikācijas

Iespējams, laika gaitā kāda no visiem iecienītākajām iepazīšanās aplikācijām mainījusi savu izskatu vai pat tās iepriekšējos darbības soļus, tāpēc Hokemeijers iesaka profila izveidošanu veikt kopā ar kādu uzticamu draugu. ''Šāda veida aktivitāte var radīt nepiespiestu, pat rotaļīgu atmosfēru,'' viņš skaidro. Pat tad, ja tavs draugs vai draudzene ir laimīgās attiecībās, viņš vai viņa var palīdzēt nesaprotamajam atrast atbildes vai pat sameklēt potenciālos randiņu partnerus.

Izmēģini arī iepazīšanos dzīvē

Tici vai nē, bet cilvēki joprojām iepazīstas arī klātienē – ballītēs, pasākumos vai aktīvās atpūtas laikā -, tāpēc 100 procentīgi nepaļaujies uz iepazīšanās aplikācijām, bet dodies arī dzīvē. ''Man, piemēram, patīk izglītojošie, aktīvā dzīvesveida un garīgās attīstības pasākumi,'' stāsta Houkrmeijers. ''Pasaule ir pilna iespēju, lai mācītos un augtu. Seko līdzi informācijai par jaunākajiem pasākumiem savā apkārtnē, dodies uz bezmaksas jogas nodarbībām vai veic brīvprātīgo darbu kādā patversmē.''

Source

DELFI Viņa

Tags

Attiecības Sievietes Šķiršanās
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form