Kāpēc attiecības ar laiku kļūst garlaicīgas un kā atgūt dzirksti
Foto: Ryan Jacobson / cc

Vai atceries, kad pirmoreiz saņēmi lielisku darba piedāvājumu vai ievācies jaunā mājoklī? Šādas aizraujošas izmaiņas bieži vien veicina īstermiņa laimes izjūtu, bet pēc kāda laika tās zaudē savu pievilcību un kļūst ikdienišķas. Līdzīgu parādību iespējams novērot arī attiecībās – kad rozā brilles ir nokritušas, ''medusmēneša'' fāze ir pagaisusi, arī satraucošās sajūtas lielākoties ir pagaisušas. Un nevienās attiecības no tā nevar izbēgt.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Satraukuma izzušanas rezultātā kādā brīdī var rasties garlaicības sajūta, taču daudzi cilvēki kļūdaini pieņem, ka šīs jaunās jūtas nozīmē – jūsu saderībai nav lemts būt, portālam ''Psychology Today'' skaidro Roksija Zarrabi, klīniskā psiholoģe. Patiesībā tas nav nekas neparasts, ja attiecības iziet cauri fāzēm, kur viens vai abi partneri jūtas garlaicīgi. Turpinājumā daži iemesli, kāpēc tā notiek, un ieteikumi, ko darīt, lai šo sajūtu mazinātu.

Smadzeņu dabiskais pieradināšanās process

Mūsu smadzenes ir ''ieprogrammētas'' tā, lai tās varētu pielāgoties aizraujošām pārmaiņām mūsu dzīvē. Arī pētījumi rāda, ka cilvēka laimes līmenis atgriežas sākotnējā līmenī pēc tam, kad ir pagājis zināms laiks kopš pārmaiņu iestāšanās. Tas nozīmē, ka mums ir tendence gandrīz visu savā dzīvē uztvert kā pašsaprotamu, arī attiecības.

Ja tu pamani, ka attiecības sāc uztvert kā pašsaprotamas, vari mēģināt izveidot sarakstu, kurā ataino, kā tava dzīve izskatītos, ja tu nebūtu satikusi savu partneri, un uzskaiti iemeslus, kāpēc esi pateicīga par savām attiecībām. Kad cilvēki attiecībās jūtas vienmuļi, viņiem var būt tendence tās uzskatīt par pašsaprotamām un aizmirst par partnera pozitīvajām īpašībām. Šāds uzdevums var palīdzēt iegūt jaunu perspektīvu un neitralizēt smadzeņu tieksmi uzskatīt visu par pašsaprotamu.

Tags

Attiecības Mīlestība Sekss
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form